БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Борусия (Д) развали рождения ден на Венгер (видео)

Борусия (Дортмунд) развали празника за рождения ден на Арсен Венгер, като победи с 2:1 неговия Арсенал насред "Емиратс" в Лондон. Германците нанесоха първо поражение на "артилеристите" в група "F" от Шампионската лига днес, когато френският специалист навършва 64 години. Хенрик Мхитарян даде преднина на гостите в 16-ата минута, но Оливие Жиру възстанови равенството в 41-ата. Роберт Левандовски обаче отново смълча трибуните в 82-ата минута вкарвайки за крайното 1:2.

Борусия пък днес не можеше да разчита на своя треньор Юрген Клоп, който бе наказан да гледа от трибуните. Въпреки това неговият помощник Желко Бувац се справи отлично в негово отсъствие.

В началото на мача Борусия повече владееше топката и като че ли имаше инициативата. В 11-ата минута страхотен удар на Марко Ройс профуча до гредата. Само пет минути по-късно гостите стигнаха и до откриване на резултата. Ройс открадна една топка от Рамзи пред наказателното поле и попаде на Левандовски, който пък веднага продължи за Мхитарян и той с прецизен удар отбеляза за 0:1.

Постепенно обаче  Арсенал изравни играта и също започна да поглежда към вратата на Роман Вайденфелер. В 22-ата минута Лоран Косиелни от билзо стреля с глава, но над вратата. В 31-ата минута и Арън Рамзи отправи далечен, но неточен удар. Борусия пък отговори с опасен ицстрел на Томаш Росицки изчистен от защитник пред голлинията.

В 41-ата минута обаче домакините успяха да се върнат в мача. При едно центриране от дясно защитник не успя да изчисти, а и вратаря Вайденфелер излезе неразчетено и подари топката на Оливие Жиру, който от близо нямаше как да сгреши за 1:1. В самия край на полувремето пък Кевин Гроскройц напредна и отправи далечен удар, но без да застраши вратата на съперника.

Арсенал започна по-добре втората част, макар и трудно да стигаше до чисти голови положения. В 66-ата минута обаче "артилеристите" успяха да пратят топката за втори път във вратата на съперника, но попадението бе отменено заради игра с ръка на голмайстора Арън Рамзи. Три минути по-късно пък Санти Касорла със страхотен изстрел разстресе напречната греда.

И когато изглеждаше, че домакините са по-близо до победата, в 82-ата минута те бяха попарени от втори гол в собствената им врата. Кевин Гроскройц напредна от дясно и центрира прекрасно за Левандовски, който от воле не остави шансове на вратаря за крайното 1:2.

Така ситуацията в тази група става доста заплетена, като вече три отбора са с по 6 точки - Арсенал, Борусия и Наполи, и тепърва ще се види кои от тях ще надхитрят своите съперници и ще продължат напред в турнира.