Милан и Барса се отчетоха с реми (видео)

Отборите на Милан и Барселона направиха 1:1 в среща от група "Н" на Шампионската лига, играна на "Джузепе Меаца". Робиньо (9) и Лионел Меси (23) отбелязаха попаденията. Каталунците очаквано натискаха повече съперника, но в защита допуснаха скандални грешки. Равенството устройва и двата тима предвид развитието в групата. Испанският първенец се опази от поражение, което да въздейства психологически преди голямата схватка с Реал Мадрид в събота.

Марио Балотели стартира на пейката, а Кака попадна в титулярния състав на Масимилиано Алегри след излекувана травма. Робиньо поведе нападението на "росонерите". Херардо Мартино разчиташе в атака на Лионел Меси, Неймар и Алексис Санчес. В центъра на каталунската защита бяха поставени Жерард Пике и Хавиер Масчерано, а Карлес Пуйол отпадна от групата.

Миланският тим започна срещата с дълбока преса, която бързо даде резултат. В деветата минута Хавиер Масчерано сбърка при лесна тупкаща топка. Робиньо отне пред погледа на аржентинеца и Жерард Пике, разигра на двойно с Кака и от дузпата насочи в мрежата - 1:0. Стотина секунди по-рано Мунтари прати топката зад голлинията, но след явна засада.

Каталунците понатиснаха след гола, разчитайки на традиционните постепенни нападения. Положение обаче така и не произлизаше. В 19-ата минута Меси стреля нестандартно от фаул, но топката се оплете от външната страна на мрежата. Минута по-късно Амелия улови остро центриране на Ла Пулга. Грешка на домакините донесе изравняването в 23-ата минута. "Червено-черните" сбъркаха при изнасянето и Лео Меси остана сам в наказателното поле. "Десетката" получи топката, тръгна наляво към куп от играчите, вместо обаче да бъде блокиран, насочи неспасяемо в левия ъгъл - 1:1.

Пет минути по-късно Мексес се проклинаше, след като опропасти стопроцентов шанс за гол. Не много изненадващо френският бранител скочи сам при корнер, но не уцели рамката. Грешката отново беше на Масчерано. Гостите от "Камп Ноу" атакуваха на бавни обороти, а тимът на Масимилиано Алегри напираше отляво на атаката, където Кака блестеше с технически умения. В 32-ата Даниел Алвеш центрира, Меси засече на втората греда, но кълбото се отклони от Сапата. Неймар опита неуспешно два далечни шута в 32-ата и 36-ата минути.

В 37-ата Чави великолепно изведе Алексис зад гърба на Сапата, но от въздуха той насочи прекалено слабо в ръцете на вратаря. В 43-ата Бускетс намери Меси на метри от вратата, но Сапата сложи крак в момента на насочването. Секунди преди финала на полувремето страховито воле на Неймар почти облиза далечната греда.

В 50-ата минута Констант сгреши, Меси нахлу по аутлинията, но пасът му беше спрян. В 52-рата поредна огромна пробойна в отбраната на Барселона осигури перфектна голова възможност за Робиньо. Мунтари изведе бразилеца сам срещу Виктор Валдес, но втрещяващо топката мина между краката на южноамериканеца. Две минути по-късно хубава атака на каталунците завърши с шанс за Андрес Иниеста, слабият му шут от дузпата беше спасен.

В 57-ата отново имаше изпуснат човек в наказателното поле на "синьо-червените", играещи днес в жълто, но пасът на Кака не мина. В 64-ата в игра се появи Марио Балотели, а място отстъпи Робиньо. В 70-ата минута шампионът на Испания изпусна страхотно положение. Адриано Корея се вклини в наказателното поле, но от два-три метра не уцели вратата. В 79-ата съдията Феликс Брих не видя нарушение на Мунтари срещу Меси малко пред наказателното поле. В 82-рата реферът отново видя фаул срещу Бускетс и Мунтари изпусна срещу Валдес.

До края на срещата липсваха положения. Дори съдията реши да завърши мача 20-ина секунди преди финала на дадените три добавени минути. В следващия кръг от ШЛ двата тима отново се изправят един срещу друг, но в Каталуня.

Милан (4-3-2-1): Амелия; Абате, Сапата, Мексес, Констант; Монтоливо, Де Йонг, Мунтари; Бирса (80 - Поли), Кака (71 - Емануелсон); Робиньо (64 - Балотели);
Барселона (4-3-3): Валдес; Алвеш, Пике, Масчерано, Адриано; Чави, Бускетс, Иниеста; Алексис (74 - Фабрегас), Меси, Неймар (80 - Педро);