Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Литекс нанесе най-тежката загуба на Лудогорец - скандална съдийска грешка и здраво меле опорочиха дербито (видео)

Отборът на Литекс нанесе най-тежката загуба на Лудогорец в "А" група. "Оранжевите" победиха като гост "орлите" с 4:2 и по този начин избутаха своя опонент от първото място в класирането. Попаденията за гостите бяха дело на Мирослав Манолов (18), Николай Бодуров (22), Юрген Джазула (31 д) и Симеон Славчев (80). Точни за домакините пък бяха Вирджил Мисиджан (51) и Светослав Дяков (86 д).

Иначе изпъстреното със скоростни атаки, агресия, комбинативност и множество голови положения красиво дерби, бе белязано и със скандално съдийско решение и здраво меле на терена. В 65-ата минута, при резултат 1:3 главният рефер на двубоя подмина чиста дузпа и червен картон на Страхил Попов.

Александров проби отдясно и подаде към Мисиджан, който от няколко метра стреля. Топката влизаше във вратата, но Попов я спря с ръка, като действията му не бяха забелязани от съдията.

В 88-ата минута на терена настана истинско меле. Жуниор Кишада избута с ръце Армандо Ваюши, който трябваше да излезе за смяна и играчите на двата тима се сдърпаха на терена. Хората от треньорските скамейки също нахлуха и се заформи здрава разправия, в следствие на която Николай Бодуров и Кишада получиха червени картони.

През първата част Литекс бе пълен господар и правеше каквото си поиска на терена. От своя страна пък футболистите в зелено стартираха срещата доста отпуснати и се забелязваше множество брак в действията им. В защита "орлите" бяха под всякаква критика, а в атака трудно успяваха да стигнат до опасно положение.

През вторите 45 минути Лудогорец излезе напълно преобразен и с изключение на последните 10 минути, когато като по чудо не инкасира още поне два гола, изцяло диктуваше събитията на терена.

Литекс стартира по-мотивирано двубоя и в 8-ата минута гостите имаха отличен шанс да отбележат. Момчил Цветанов центрира отдясно към Джазула, който оставен непокрит стреля, но кълбото срещна десния стълб. Десет минути по-късно логичното се случи и по-активният тим излезе напред в резултата.

Армандо Ваюши осъществи мощен пробив по лявото крило и сложи топката на крака на Мирослав Манолов, който не сбърка. В 22-ата минута след колективна грешка в защитата на "орлите" и вратаря Стоянов, Николай Бодуров вкара втори гол. Националът се разписа с глава след центриране от фаул.

Лудогорец даде своя отговор в 27-ата минута, когато Михаил Александров навърза двама бранители на Литекс и излезе сам срещу вратаря, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 31-ата минута Литекс до голяма степен сложи точка на спора, отбелязвайки трети гол. Манолов влезе в наказателното поле и бе съборен от Козмин Моци, и съдията отсъди дузпа в полза на гостите. Наказателният удар е първи срещу Лудогорец откакто тимът влезе в "А" група. Зад топката застана Юрген Джазула, който бе безпощаден за 0:3.

В самия край на първата част Марселиньо имаше отлична възможност да се разпише, но от няколко метра не успя да нацели добре топката с глава и стражът на ловчанлии спаси. Минути по-рано бразилецът до някъде можеше да върне своя тим в мача, ако беше намерил вратата, след като бе изведен на добра позиция за стрелба.

Второто полувреме започна с гол във вратата на гостите от Ловеч. В 51-ата Върджил Мисиджан вкара рядко красив гол и намали на 1:3. Холандецът излъга цялата защита на Литекс и с топовен шут не остави шанс на Евгени Александров.

В 65-ата минута главният рефер на двубоя подмина чиста дузпа и червен картон на Страхил Попов. Александров проби отдясно и подаде към Мисиджан, който от няколко метра стреля. Топката влизаше във вратата, но Попов я спря с ръка, като действията му не бяха забелязани от съдията. Решението на арбитъра сериозно ощети шампиона на България. С човек повече Лудогорец имаше реален шанс да стигне до обрат, предвид осезаемия натиск, който бе осъществил.

В 80-ата минута Симеон Славчев вкара красив гол за 1:4. Футболистът на Литекс бе изведен сам срещу Владислав Стоянов и майсторски го прехвърли. Голът падна с помощта на Шоко, който изгледа отблизо ситуацията, въпреки че можеше да се намеси адекватно.

Три минути по-късно Петър Златинов направи фрапантен пропуск. Техничният полузащитник излезе сам срещу Стоянов и тръгна да го лъже, но вратарят изби в корнер.

Секунди по-късно възпитаниците на Стойчо Стоев вкараха втори гол, чрез Светослав Дяков, който се разписа от дузпа за нарушение срещу Кишада. Ситуацията бе спорна, но очевидно реферът тръгна да компенсира своята грешка.

В 88-ата минута на терена настана истинско меле. Жуниор Кишада избута с ръце Ваюши, който трябваше да излезе за смяна и играчите на двата тима се сдърпаха на терена. Хората от треньорските скамейки също нахлуха и заформиха здрава разправия, в следствие на която Николай Бодуров и Кошада получиха червени картони.

В самия край на двубоя Кирил Десподов направи непростим пропуск като не успя да уцели опразнената врата от 2-3 метра и крайното 2:4 се запази.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 2:4

0:1 Манолов 18
0:2 Бодуров 22
0:3 Джазула 31 (д.)
1:3 Мисиджан 51
1:4 Славчев 80
2:4 Дяков 86 д.