ЦСКА тръгна към титлата след голям бой над Левски (видео+галерии)

Отборът на ЦСКА разгроми Левски с 3:0 във вечното дерби от 13-ия кръг на “А” група, като пропусна да го стори и с по-голям резултат. “Армейците” нокаутираха своя трагичен противник в рамките на шест минути, когато отбелязаха и трите си попадения чрез Неманя Милисавлевич (31), Апостол Попов (35) и Емил Гъргоров (37). За първите двама това са дебютни попадения за сезона, докато за Бадема това е четвърто попадение. Успехът е шести пореден за 31-кратните шампиони в “А” група, като той ги доближи на две точки до лидера Лудогорец (28 т.). Освен това "червените" нямат допуснат гол от седем кръга. Интересното е, че това е най-големият успех на ЦСКА в дербито от 11 години насам, когато на 26 октомври 2002, отново със Стойчо Младенов начело, тимът победи "сините" с 3:0 на “Българска армия”.

Четвъртото поражение на Левски изхвърли тима от борбата за титлата предвид поредната много слаба продукция и изоставането в точките. Тимът от “Георги Аспарухов” остана с 19 точки след края на първия полусезон. С представянето си обаче "сините" показаха, че ги чака много тежко посрещана на 100-годишния юбилей.

Двубоят започна пред около 15 000 зрители с хубава хореография на Сектор “Г”, която напомняше тежкото лято на клуба: “От огъня на чуждата омраза остана само пепелта. Нашата любов е вечна, винаги ще има ЦСКА”. Между двата огромни надписа имаха огромен плакат на Феникс.

Сектор “Б”, след като бяха развалили часове преди дербито своята имаха само огромен транспарант: “Един ще победи и това сме ние”.
Още в третата минута Цветан Генков пропусна да открие, като сам срещу Томас Черни стреля в аут от 17 метра. "Армейците" имаха предимство на терена, докато "сините" разчитат на контраатака.

Ларсен Туре се контузи и бе заменен от Кевин Брю в 15-ата минута, а Генков стреля лошо с глава в 19-ата минута.

Разпокъсаният състав на “сините” се пропука, след като бе хванат неподготвен след инивидуална кация на Владимир Гаджев. Това стана в 31-ата минута, когато бърза атака на "червените" завърши с отлично подаване на Гъргоров, който намери връхлитащия от втора позизия Милисавлевич. Играчът с номер 11 преодоля технично Горан Блажевич и даде аванс на ЦСКА.

Безумен фаул на Дъстли Мюлдер в 35-ата минута доведе до опасност в близост до вратата на "сините", а при последвалото центриране Попов с глава направи 2:0, като изпревари именно холандеца.

Глупостите в синята защита продължиха и след поредната грешка на Йордан Милиев Гъргоров направи 3:0 на празна врата в 37-ата минута. Защитникът тръгна да лъже Марсиньо, който му отне топката и намери Бадема непокрит на метър от голлинията. Попадението буквално взриви трибуните с фенове на "армейците".

До края на първата част играчите на Антони Здравков нямаха представа какво се случва на терена.

Антонио Вутов замени Ангелов на почивката, но веднага Блажевич трябваше да показва рефлекс и да спасява вратата си от четвърти гол след удар на Чочев. Гредата спаси "сините" в 50-ата минута при удар на Марсиньо. Кевин Брю изпусна да намали, след като от няколко метра стреля в Черни.

До края на срещата “сините” се опитаха да намалят, но нямаха никаква идея как да се случи това, докато “червените” на няколко пъти пропуснаха да разгърнат своите атаки и да направят разгрома още по-голям.

Месец октомври продължава да е кошмарен за Левски във вечното дерби, след като записаха четвърта загуба от седем срещи в които нямат победа този век. Освен това успехът е рекорден пети поред за отбор домакин в сблъсъка при предимство 3-2 за ЦСКА. Предните две победи на "армейците" също бяха през октомври 2011 и 2012 година с по 1:0.
Класическото 3:0 срещу "сините" е четвърто за "червените" в исторята, докато противниците им останаха с три подобни победи.

Само след няколко седмици предстои двоен сблъсък между двата гранда този път в 1/8-финал за Купата на България.