"Контра": При кого ще отидат "Златната обувка" и наградата за играч на Евро 2024

Агуеро собственоръчно обезглави Уест Хам (видео)

Аржентинският нападател на Манчестър Сити Серхио Агуеро изнесе фантастичен мач за своя тим и с два гола и асистенция на практика собственоръчно донесе победата на "гражданите" с 3:1 над Уест Хам на "Болейн Граунд". Той се разписа в 16-ата и 51-ата минута на двубоя, за да даде солиден аванс от два гола на гостите, а в края на мача настъпи технично с пета към Давид Силва, за да оформи испанският национал крайното 1:3.

Рикардо Ваз Те реализира почетното попадание за домакините по изключително красив начин в 57-ата минута, за да намали резултата до 1:2. Португалският нападател простреля Джо Харт с красива задна ножица. Преди попадението му обаче футболист на домакините бе в положение на засада при атаката на "чуковете", довела до гола, което определено не се хареса на щаба на Мануел Пелегрини.

Агуеро откри резултата в 16-ата минута след страхотен пас от страна на Фернандиньо и завидна скорост от страна на Кун, за да надбяга отбраната на домакините, след което с прецизен удар до гредата да не остави шансове за реакция на Юси Яскелайнен. До края на първото полувреме гостите можеха да вкарат и още попадения във вратата на Уест Хам, но пропуски направиха Алваро Негредо и Туре Яя.

В самого начало на втората част Агуеро удвои преднината на гостите след попадение с глава. Той засече в мрежата на домакините центриране на Давид Силва от пряк свободен удар, за да направи резултата 0:2. Само четири минути след неговото попадение обаче домакините успяха да върнат един гол от дефицита си, благодарение на Рикардо Ваз Те, който с красива задна ножица препарира Джо Харт за 1:2.

Гостите обаче не дадоха много възможности на "чуковете" да мислят за нещо повече от почетна загуба в тази среща. След няколко пропуска на "гражданите", сред които и греда на Негредо, манчестърци все пак стигнаха до трети гол. Негов автор стана Давид Силва, който получи техничен пас от Агуеро и с диагонален удар оформи крайното 1:3.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!