Реал Мадрид заигра суперфутбол, но изпусна много и получи дузпа подарък (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели с 2:0 у дома над Малага в среща от деветия кръг на Ла Лига, играна пред 78 362 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Анхел ди Мария (46) вкара с центриране, а Кристиано Роналдо удвои с несъществуваща дузпа в 90-ата минута. "Белите" създадоха десетки голови положения и може би изиграха най-силния си двубой този сезон. Вилфредо Кабайеро направи мегамач, изваждайки над дузина кристални положения. Аржентинският страж сътвори чудеса, а в края на срещата принуди Кристиано да направи рядко виждан пропуск. Успехът временно доближи "лос меренгес" на две точки от върха.

Алваро Мората беше избран да води атаката за сметка на Карим Бензема. Гарет Бейл остана резерва, а по дясното крило атакуваше Анхел ди Мария. По традиция на вратата се появи Диего Лопес. Бернд Шустер заложи на 4-4-2 с нападатели Самуел Гарсия Санчес и Мунир Ел Хамдауи.

Първият шут дойде от крака на Франсиско Портийо в третата минута, но Диего Лопес улови ниско долу. В седмата минута Кристиано Роналдо нямаше късмет и нацели горната част на далечната греда. Сами Кедира отне на 25-ия метър от голлинията на Вилфредо Кабайеро, а CR7 отправи ефектния фалцов удар. В 12-ата Анхел ди Мария добре завъртя от фаул, но Вили изби. В 14-ата Кристиано сякаш не повярва, че не отбележи. "Белите" развиха мощна контра: Ди Мария изведе Кристиано, който сам срещу вратаря насочи по диагонала, но топката се търкули много близо до гредата.

През първата част "лос меренгес" натискаха здраво своя съперник, но Кабайеро беше на изключителна висота. В 18-ата удар с глава на Мората попадна в ръцете на аржентинския страж. В 19-ата топката мина безопасно над гредата след опит с глава на Роналдо. В 23-ата Мората стреля към далечната греда, но вратарят отново се справи. В 29-ата Даниел Карвахал отне, изведе чудесно Кристиано, но неговият нисък изстрел беше изваден от Вили.

В 35-ата Кабайеро сам не повярва какво положение успя да спаси. Мората беше оставен сам и стреля с глава от седем-осем метра, но отчаяно разперените ръце на вратаря спряха кълбото. В 41-вата португалската "седмица" поиска дузпа, след като беше леко побутнат при скок. Аиса Гамес подмина ситуацията. Минута по-късно Елизеу беше изпуснат в наказателното поле, но стреля неточно от въздуха от 15 метра. В 43-ата Серхио Рамос изпусна Ел Хамдауи на аутлинията, но пасът към дузпата не намери адресат. В 45-ата Кедира предпочете да подаде и не успя да намери съотборник.

Силовите напъни на Реал Мадрид през първото полувреме не донесоха гол, но по-малко от минута след почивката Кабайеро извади топката от мрежата си. Ди Мария центрира отдясно, Кристиано посегна с глава, но не успя да играе с топката, а тя необезпокоявано пресече голлинията. Кабайеро се подлъга и не успя да плонжира - 1:0.

В 51-вата поредно включване на Кедира позволи на германеца да намери Иско на дузпата. Бившият играч на Малага имаше време да си спре топката и да шутира от място, но Вили отново беше безупречен. В 54-ата Кедира потърси Кристиано с топка назад, но португалецът беше блокиран успешно. Тимът на Карло Анчелоти продължи да мачка своя опонент, създавайки положение след положение.

В 58-ата "Бернабеу" видя майсторско овладяване, бързо обръщане и силен изстрел от Кристиано Роналдо, при което Кабайеро беше сериозно затруднен. Любопитното е, че домакините извършиха първо нарушение едва в 59-ата минута. В 60-ата гостите от Коста дел Сол изпуснаха стопроцентова възможност за гол. Ел Хамдауи отново проби защитата по аутлинията, върна към дузпата, а там последователно с топката се разминаха двама "бяло-сини" футболисти. В 66-ата Мората стреля с глава, а сантиметри не стигнаха на Роналдо сам на втората греда.

В 76-ата в игра се появи стомилионният Гарет Бейл, заменяйки Мората. В 78-ата Андерсон стреля мощно от 22 метра към вратата на Диего Лопес и топката премина на сантиметри от гредата. В 82-рата минута Кристиано направи един от големите пропуски в кариерата си. Резервата Хесе Родригес проби в наказателното поле и пусна перфектна топка за Кристиано на втората греда. Абсолютно сам, португалецът спря кълбото и от три метра не успя да вкара в мрежата, след като чутовният днес Кабайеро успя да се придвижи и с крак да избие.

В 84-ата никой не се изненада от поредната супермайсторска намеса на вратаря, който извади много добър удар на Хесе от 15-метрова дистанция. В 87-ата Роналдо отново видя как силен негов шут е спрян от ръката на вратаря. В 90-ата минута реферът Аиса Гамес даде много спорна дузпа за падане на Бейл. Уелигтон не успя да избута уелсеца извън наказателното поле, а бързакът се строполи вътре след схватка според правилата. Кристиано най-накрая проби Кабайеро с нисък удар от бялата точка. При головата радост "седмицата" с жест поиска извинение за многото си пропуски.

Следващата среща на Реал Мадрид е срещу Ювентус. Другата събота е голямото дерби на Испания срещу Барселона на "Камп Ноу".

Снимки: Getty Images/Guliver