Англия е на финалите (видео)

Отборът на Англия се класира директно за Световното първенство в Бразилия, след като зае първото място в квалификационна група "Н" в зона "Европа". Тимът на Рой Ходжсън изпревари с една точка Украйна, след като тази вечер надделя с 2:0 над коравия тим на Полша. Уейн Рууни (42) и Стивън Джерард (88) зарадваха "Уембли".

Нападателите на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни и Дани Уелбек оформиха в нападателното дуо на "трите лъва". Роберт Левандовски пък беше голямата заплаха за Джо Харт.

Британците играха по-настъпателно през първото полувреме, но нещо не им достигаше пред вратата на Войчеш Шчесни. Към края на полувремето домакините натиснаха още по-здраво. В 35-ата минута Рууни шутира от 18 метра, но Шчесни отрази. Попадението дойде в 43-ата минута, когато много активният Лейтън Бейнс центрира отляво и Рууни с глава опъна мрежата. Интересното е, че малко по-рано Уаза загуби предпазната лентата, без която успя да наниже с глава.

И през второто полувреме "Уембли" беше на тръни с оглед изкованата лесна победа на Украйна. В 58-ата минута Стивън Джерард стреля мощно от 23 метра, но топката профуча покрай гредата. Две минути по-късно Левандовски догони кълбото и само намесата на Харт не допусна изравняването. В последния четвърт час срещата се поизнерви и картони набързо видяха Франк Лапард и Рууни. Така важният втори гол падна в 88-ата минута. Стиви Джи донесе радостта на англичаните с великолепно копване за 2:0.

Англия е на Мондиал, докато украинците ще минат през ситото на баражите.

Снимки: Getty Images/Guliver