Черно море е на 1/8-финал след бой над Марек

Отборът на Черно море се класира на 1/8-финал от турнира за Купата на България, след като победи в реванша във Варна Марек с 2:0 Първата среща в Дупница завърши 0:0. В началните минути на срещата домакините доминираха на терена, но не успяваха да създадат голово положение. В 16-та минута Черно море откри резултата.

Иван Коконов бе намерен с точен пас от Сашо Александров непокрит около точката за изпълнение на дузпа, овладя топката и с прецизен удар отбеляза за 1:0. В 21-та минута на два пъти пропуски за домакините направиха последователно Иван Коконов и Единилсон Бергонси, като и в двата случая вратарят на Марек Пламен Младенов отрази ударите.

В 40-та минута Бакари от Черно море бе изведен в много добра позиция след двойно подаване с Единилсон Бергонси, но стреля неточно в аут. През втората част отново домакините бяха по-активния отбор, но така и не съумяваха да създадат голово положение.

В 65-та минута Бакари от Черно море направи отличен самостоятелен пробив и стреля опасно към вратата на Марек, но защитник на гостите подложи крак и топката излезе в корнер. В 70-та минута Даниел Георгиев реализира втори гол за Черно море след много силен и точен удар от над 30 метра.

Черно море: Михайлов, Александров, Колев, Венков, Атанасов, Паланков, Георгиев, Коконов (73- Райков), Бакари (78- Петров), Младенов (62- Окоро), Бергонси

Марек: Младенов, Борислав Николов, Виячки, Георги Николов, Пидев, Диков (79- Илиев), Андонов, Манолов, Кръстовчев (60- Янчев), Хаджиниколов (53- Апостолов), Тончев