Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Амброзини носи успех на Фиорентина в снежна Украйна (видео)

36-годишният ветеран Масимо Амброзини донесе успеха на Фиорентина с 2:1 при гостуването на Днипро (Днепропетровск) в среща от група Е на Лига Европа и поведе еднолично в класирането.
Двубоят се изигра при много тежки за италианския тим метеорологични условия, тъй като над стадиона се вихреше снежна буря. Въпреки това играчите от Флоренция показаха мъжество и изтръгнаха победата. Любопитното е, че именно гостите първи се адаптираха към лошия терен и условия и заиграха по-добре. Същото не може да се каже за техния вратар Нето, който без малко да допусне гол, но намесата в последния момент на Гонсало Родригес спаси вратата на "Виола" от попадение през първото полувреме.
Във втората част играта се отвори. Малко след началото й капитанът на Черноморец Руслан Ротан фаулира Райдър Матос в наказателното поле, а Гонсало Родригес материализира отсъдения наказателен удар. Това се случи в 53-ата минута. Само четири минути по-късно обаче реферът даде дузпа и за домакините за игра с ръка на Давид Писаро. Евген Селезньов не сгреши и изравни. Резултатът се задържа до 73-ата минута, когато опитният Амброзини изведе виолетовите напред. Въпреки, че доиграха мача с човек по-малко след изгонването на Давид Писаро, възпитаниците на треньора Винченцо Монтела удържаха резултата и направиха решителна крачка към следващата фаза.
В другия мач от групата Пасош де Ферейра завърши 1:1 у дома с румънския Пандури. Двубоят започна кошмарно за домакините, които бяха в серия от пет загуби в Европа. Марко Момчилович откри още в 5-ата минута за дебютантите в европейските клубни турнири.
През второто полувреме футболистите на Пасош се "събудиха" и много бързо стигнаха до изравнително попадение чрез Руи Мигел в 49-ата. Натискът на домакините до края не даде резултат и мачът завърши 1:1. Така двата тима спечелиха първите си точки в тазгодишното издание на Лига Европа.

4. Пасош - 1

Следващите мачове са на 24 октомври. Пасош приема Днипро, а Фиорентина е домакин на Пандури.