Джокович е 1/4-финалист в Пекин

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 3,566 милиона долара.

Защитаващият титлата си от миналия сезон Джокович елиминира испанеца Фернандо Вердаско със 7:5, 2:6, 6:2. 26-годишният сърбин спечели първите три гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част бившият номер 7 в света Вердаско тотално доминираше и изравни резултата след пробиви в в третия и в седмия гейм. В решителния сет Джокович отново взе ранен аванс от 3:0 гейма и запази преднината си до края. С успеха сърбина запази шансове да остане на върха на класацията на АТP за 102-а поредна седмица идния понеделник. Той обаче трябва задължително да спечели турнира, а Рафаел Надал не трябва да достига до финала. В противен случай испанецът отново ще стане номер 1.

На четвъртфиналите шампионът от Откритото първенство на Австралия, който търси първа титла от Мастърса в Монте Карло през април, ще се изправи срещу Сам Куери (САЩ). Куери наниза 11 аса и елиминира шестия в схемата швейцарец Станислас Вавринка с 6:3, 7:6(2).