Надал с нова победа и важна крачка към първото място в ранглистата

Шампионът от 2005 година Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 3,566 милиона долара. Поставеният под номер 2 Надал победи германеца Филип Колшрайбер с 6:4, 7:6(3) след почти два часа игра.

Испанецът стигна до успеха в първия сет след решаващ пробив в десетия гейм. Във втората част двамата сервираха отлично и се стигна до тайбрек, в който отново Надал показа повече класа и триумфира със 7:3 точки. Така нa четвъртфиналите той ще се изправи срещу италианеца Фабио Фонини, който отнесе бившия номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия) с 6:0, 6:2 за само 59 минути. Надал се нуждае от достигане до финала, за да измести Новак Джокович (Сърбия) от върха на световната ранглиста.

Осмият в схемата Джон Иснър (САЩ) продължава напред след успех във втория кръг срещу квалификантка Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:2, 6:7(3), 6:4. Иснър пласира 24 аса в мача срещу испанеца, който на старта елиминира Григор Димитров в два сета. На четвъртфиналите американецът ще се изправи срещу шампиона от 2011 година Томаш Бердих (Чехия), който преодоля втория кръг без игра след отказване на Николай Давиденко (Русия) заради здравословен проблем.