Франк Де Бур: Балотели разигра истински театър

Старши треньорът на Аякс Франк Де Бур беше повече от гневен след равенството срещу Милан. Мачът завърши 1:1, като "росонерите" изравниха от много спорна дузпа в 94-ата минута. Дузпата беше отсъдена след единоборство между Марио Балотели и защитника на домакините Ван дер Хоорн.

"Балотели е способен да разиграе театър във всяка ситуация и това ни коства две точки", каза бившият холандски национал. - Преди началото на мача може би нямаше да съм недоволен от равния резултат, но сега съм огорчен. Не е приятно да ти отнемат победата с такава дузпа. В наказателното поле винаги има контакт между футболистите и важното е да пуснеш съперника в точния момент. Ван дер Хоорн го направи, но съдията взе грешното решение".

"Доминирахме преди почивката, но после се уморихме и срещата стана равностойна. В съвременния футбол е недопустимо да създадеш три или четири положения и да не реализираш нито едно", сподели още Де Бур.