Лацио продължи да буксува и срещу Киево

Отборът на Лацио продължава да не може да излезе от мини-кризата, в която се намира напоследък. "Орлите" вече трети пореден мач не могат да стигнат до успеха, след като тази вечер завършиха наравно 0:0 в гостуването си на Киево от 13-ия кръг в Серия "А". Римляните направиха всичко по силите си, за да вземат трите точки в този мач, но така и нямаше кой да отбележи победния гол.

Лацио бе отборът, който създаваше по-интересните неща през първата част, но топката така и отказваше да се озове в мрежата на Киево. В 8-ата минута Филип Джорджевич от близо не успя да засече хубаво центриране в наказателното поле. Минута по-късно Стефан де Фрай с глава стреля опасно над вратата. В 12-ата минута след хубава комбинация Марко Пароло получи на скорост и стреля от движение, но отново неточно.

Домакините правеха плахи опити да поглеждат към вратата на Маркети, но без особен успех, докато "орлите" имаха нов хубав шанс в 25-ата минута, когато Де Фрай стреля от далеч, но право в ръцете на вратаря. В 39-ата минута пък и Антонио Кандрева пробва рефлексите на Албано Бисари, който отново бе на мястото си.

През втората част и домакините имаха възможност да стигнат до гол в 61-ата минута, когато Мариано Иско се озова на добра позиция, но стреля покрай вратата. В 71-ата минута пък Стефано Маури получи страхотен шанс с удар от дистанция, но отново Бисари показа великолепен рефлекс и спаси. В последната минута отново стражът на домакините бе герой за своя тим, спасявайки опасен изстрел с глава на Де Фрай.

Така двата тима не успяха да излъчат победител и Лацио се изкачи временно на 5-ото място с 20 точки, докато Киево заема 17-ата позиция с 10 точки.