Лацио взе задължителните 3 т. срещу Парма (видео)

Лацио постигна заслужена победа с 2:1 при визитата си на слабака Парма в среща от 14-ия кръг на Серия "А" и отново заема място в зона "Европа". За "дуковете" пък това е четвърта поредна загуба и те твърдо остават на последно място в класирането. След равностойно първо полувреме, в което двата тима си размениха по един гол в рамките на няколко секунди в края, "орлите" наложиха превъзходството си след почивката и взеха трите точки, възползвайки се от груба грешка на защитата на съперника. Съдийската бригада също повлия за крайния изход, след като не зачете редовен гол на Парма при 0:0.

Още в 4-ата минута столичани дадоха заявка за попадение, но ударът на Лукас Билия от фаул срещна напречната греда. Седем минути по-късно Антонио Касано се измъкна отдясно и пусна на празна врата към Масимо Гоби, който беше точен, но страничният съдия сгреши, маркирайки несъществуваща засада на Касано. В средата на първото полувреме гредата спаси и гостите след изстрел на Андреа Коста, макар тук футболистът на Парма да беше зад последния в отбраната на Лацио.

Размяната на опасни атаки продължи до края на тази част, в която първо Рафаеле Паладино вкара красиво с глава за домакините, но веднага след това капитанът на "небесносините" Стефано Маури изравни, също след удар с глава.

Второто полувреме започна с добра намеса на вратаря на домакините Алесандро Якобучи след коварен изстрел на Сенад Лулич. В 56-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност отново да поведат, след като от няколко метра Хосе Маури шутира в аут.

Само три минути след това играчите на Стефано Пиоли се възползваха от грешка при изнасянето на топката и Филип Джорджевич асистира на Фелипе Андерсон за 2:1 в полза на Лацио.

След това "орлите" не изпуснаха контрола върху мача, като домакините дори нямаха сили за натиск в края.