Пеп: Бяхме уморени от двубоя със Сити

Старши треньорът на Байерн (Мюнхен) Джосеп Гуардиола отчете, че макар отборът му да владееше играта срещу Херта (Берлин) той можеше и да не спечели. Все пак първенецът на лигата се наложи с 1:0 на "Олимпиащадион" с гол на Ариен Робен преди почивката. "През първото полувреме играхме добре, но през второто загубихме ритъм и не показахме нашата си игра. 1:0 винаги е опасен резултат, а съперникът е опасен при контраатаките си. Може би умората от двубоя с Манчестър Сити беше причината след 70-ата минута да свалим темпото. Има какво да подобрим от показаното през втората част", заяви Пеп след срещата в Берлин. След нея Байерн увеличи на 10 точки преднината си на върха.

След седмица мюнхенци приемат Байер (Леверкузен).