Реал Мадрид счупи рекорд с 16-а поредна победа (видео+галерия)

Шампионът на Европа Реал Мадрид сломи като гост с 2:1 Малага в дуел от 13-ия кръг на Примера дивисион. С този успех тимът на Карло Анчелоти постави нов клубен рекорд за най-много последователни победи във всички турнири - 16 (10 в първенството). Любопитното е, че за първи път Кристиано Роналдо не вкара в Ла Лига през този сезон, но пък записа две важни асистенции. Карим Бензема (18) и Гарет Бейл (83) зарадваха мадридистите. Роке Санта Крус отбеляза в добавеното време на втората част, а Иско беше изгонен пресилено в 86-ата минута.

Иско отново замени контузения Лука Модрич. Карло Анчелоти подреди оптимален състав, като Пепе и Серхио Рамос започват в центъра на защитата. Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо бяха най-близо до вратата на Карлос Камени. Хави Грасия разположи 4-2-3-1, разчитайки в нападание на опитния Роке Санта Крус.

Малага - Реал Мадрид С началния сигнал "белите", облечени днес в драконовите черни екипи, натиснаха своя съперник. Преди изтичането на втората минута Гарет Бейл нанесе силен и точен удар от 23 метра, при който Камени реагира адекватно. В шестата минута "лос меренгес" отново развиха скоростна акция, но шпагат при удара извади топката в корнер. В десетата Кристиано Роналдо не без право поиска дузпа при борба за висока топка със Серхио Санчес. Съдията подмина ситуацията.

В 12-ата Бейл овладя в наказателното поле, подаде към Роналдо, чийто удар отблизо беше предугаден от камерунския страж. Малко преди добавката Уелигтон се хвърли в краката на CR7 и изби по правилата. В 13-ата андалуският състав създаде първата си добра ситуация. Роке Санта Крус стреля с глава след пас отляво и Касийяс се намеси, изваждайки топката в ъглов удар.

Малага - Реал Мадрид В 18-ата момчетата от "Сантиаго Бернабеу" заслужено поведоха. Роналдо използва бързината си, за да центрира остро в малкото наказателно поле, където Бензема само сложи крак и отбеляза в пети пореден мач в Лигата. Останаха съмнения за нарушение в атака. В 23-ата Икер беше напът да направи голям гаф, но имаше късмет. Серхио Дардер стреля наглед безопасно от въздуха, но Икер изпусна топката между краката си и тя излезе в корнер много близо до гредата.

В 31-ата португалската машина шутира коварно от 30-метров фаул, Камени не изби добре и малко не достигна на Бензема да завърши в мрежата. Към края на полувремето тимът на Анчелоти понамали темпото и предостави владението на южняците. В 40-ата Роналдо изведе Бейл, но Камени излезе и изпревари бързака. В 43-ата Дуда отправи зрелищен изстрел от 25-метров фаул, при който топката се отби от напречната греда.

Малага - Реал Мадрид - 1:2 Второто полувреме започна с обстрел към Камени. В 48-ата минута Бейл не съумя да насочи точно с глава след подаване също с глава на Серхио Рамос. В 52-ата Бейл получи нарушение, а повторенията показаха, че то сякаш е извършено в наказателното поле. След центрирането уелсецът отново насочи неточно с глава. Минута по-късно Кристиано блесна с ефектен ножичен удар, при който топката подмина вратата.

В 56-ата Мадрид изпусна страхотно положение. Иско и Бензема бяха сами срещу Касийяс, малагиецът предпочете да завърши атаката и не успя да вкара. В 59-ата Хосе дел Посо - Ресио изстреля далечна топка, при която Икер действа несигурно. В 67-ата Санта Крус отново се възползва от качествата си във въздуха и стреля опасно с глава, но малко над гредата. В 72-ата и домакините имаха претенции за дузпа след нечиста игра на Рамос срещу Уелигтон. Съдията показа еднакъв критерий.

Малага - Реал Мадрид - 1:2 В 76-ата Кристиано направи непривичен пропуск. Двама защитници на Малага действаха глупаво и подариха лесна топка в краката на Кристиано на дузпата. Португалецът обаче странно не успя да отбележи след блестящия плонж на Камени. В 80-ата Самуел Гарсия Санчес стреля, Касийяс отново не отрази достатъчно убедително и подари топката на Санта Крус, който от два метра не намери пространство към мрежата.

В 83-ата Реал Мадрид успя да вкара важния втори гол. Гостите се възползваха от бързо нападение, Роналдо чукна топката с глава, Бейл набра скорост и завърши с шут в мрежата - 0:2 и втора асистенция на "седмицата". В 86-ата Иско получи втори жълт картон, въпреки че игра с топката. В 87-ата Икер жертвено изби удар от фаул на Хуанпи, а при добавката Маркос Анхелери прати топката над гредата. В 91-ата минута Санта Крус върна един гол с глава, но нямаше време за повече.

Малага - Реал Мадрид - 1:2 "Лос бланкос" задминаха върховите постижение на Реал на Жозе Моуриньо и Реал на Мигел Муньос, отчели се за историята с по 15 поредни победи. Мадрид ще остане лидер и след този кръг. "Бяло-сините" от Коста дел Сол пък регистрираха второ поредно поражение.