Фейенорд даде урок на Севиля (видео)

Отборът на Фейенорд пребори с 2:0 Севиля в двубой от група "G" на Лига Европа. Тоорнстра (55) и Ел Ахмади (83) зарадваха публиката на "Де Кюип". Холандците изместиха испанския тим от първата позиция и в последния кръг предстоят интересни битки.

Двата тима се сбориха от първата минута, но в началния етап на двубоя нямаше положения. В 17-ата на Кевин Гамейро не му стигна крачка, за да засече топката. Хосе Антонио Рейес (40) и грешка на Даниел Карисо (44) също бяха близо до попадение.

В 47-ата Алехандро Арибас стреля малко над гредата. Холандците се възползваха от един от редките си шансове и откриха резултата в 55-ата минута. Бойтиус овладя отбита топка, подаде към Тоорнстра и той наказа стража на андалусци Серхио Рико. Голът въздейства негативно на гостите от "Рамон Санчес Писхуан". Атаките им се притъпиха, а в 83-ата минута испанците инкасираха и втори гол. Карим Ел Ахмади прехвърли вратаря с удар от 22 метра.

ФЕЙЕНОРД - СЕВИЛЯ - 2:0
1:0 - Тоорнстра (55)
2:0 - Ел Ахмади (83)

Снимка: Getty Images/Guliver