Милан и Интер не се победиха в спектакъл на "Джузепе Меаца" (видео)

В страхотен спектакъл на "Джузепе Меаца" Милан и Интер завършиха 1:1 в градското дерби от 12-ия кръг на Серия А. И двата отбора могат да са недоволни от резултата, тъй като прибавиха само по една точка към актива си. Мачът беше повторен дебют за Роберто Манчини начело на Интер, който замени на поста Валтер Мадзари.

"Росонерите" откриха чрез Жереми Менес в 23-ата минута, който отигра елегантно центриране отляво на Ел Шаарауи. Джоел Оби обаче върна равенството в 61-ата минута с удар с левия крак по земя от границата на наказателното поле. Двубоят ще се запомни и с двете греди, по една за всеки от двата отбора, както и със страхотните спасявания на Диего Лопес, който опази на няколко пъти вратата на Милан от попадение.

Двата тима са в период на криза, като се намират съответно на 7-о и 9-о място във временното класиране, но духът на дербито показа, че е жив. 79 173 зрители бяха заели местата си на "Джузепе Меаца" за големия мач.

Милан започна по-активно мача, като първата открила се възможност беше пред ганайския халф Съли Мунтари. Грешка на ганаеца в средата на терена в седмата минута на мача обаче едва не доведе до откриването на резултата в полза на Интер. Мунтари загуби топката срещу Мауро Икарди, който напредна през центъра и нахлу в наказателното поле, но вратарят Диего Лопес се справи хладнокръвно с опасността.

Постепенно Интер овладя средата на терена, като халфовете на "нерадзурите" действаха много агресивно срещу съперниците си.  В 13-ата минута на срещата бразилецът Додо беше повален на терена и се наложи да влезе медицински екип, тъй като от устата му потече кръв, след като получи лакът в лицето от Мунтари. Няколко минути по-късно обаче Додо се завърна в игра, а Интер продължи да установява доминация на терена.

"Росонерите" губеха много лесно топката и така не успяваха да организират атаките си, които бяха разбивани още около централната линия.

Противно на логиката обаче Милан стигна до гол в 23-ата минута, когато Стефан Ел Шаарауи напредна по левия фланг, центрира в наказателното поле, топката попадна на крака на Жереми Менес, който завъртя леко глезена си и я насочи неспасяемо във вратата на Ханданович. Голът вдъхнови символичните домакини, които си върнаха инициативата и се настаниха в полето на Интер. С напредването на времето играта леко загрубя и реферът  Марко Гуида показа и първите жълти картони съответно за Филип Мексес от Милан и Джоел Оби от Интер.

В 33-ата минута Оби получи чудесно подаване в наказателното поле на Милан, но си поведе много силно топката и я загуби. Последваха силни минути за Милан, но до нов гол не се стигна. В заключителните минути на полувремето Интер отново наложи териториален превес, като успяваше да организира постепенните си атаки към вратата на Лопес. Милан обаче отново успя да организира много опасна контраатака. Торес овладя трудно топката в средата, нахлу през центъра и увлече четирима играчи на Интер, след което намери Шаарауи отляво, който центрира, но Менес не успя да нанесе хубав удар.

Двамата треньори не направиха промени на полувремето. Милан показа, че ще търси втори гол, за да реши мача и беше близо до попадение в 52-ата минута, когато коварно пратена топка от Бонавентура едва не намери целта. Само минута по-късно страхотно разбъркване пред вратата на Милан завърши с поредното отлично спасяване на Лопес.

В 61-ата минута обаче Лопес беше безпомощен след точния удар на Джоел Оби в долния ляв ъгъл на вратата на Милан. Нигериецът овладя топката на границата на наказателното поле и успя да отправи удар с левия крак, оказал се неспасяем за стража.

Така равенството беше възстановено, с което и справедливостта на терена.
Страхотен пропуск на Стефан Ел Шаарауи в 74-ата минута лиши Милан от втори гол. Италианският национал изскочи очи в очи с Ханданович, стреля мощно, но топката срещна напречната греда.

В 79-ата минута удар на Икарди пък облиза отгоре гредата на Милан и така двата тима се изравниха и по този показател десетина минути преди края.
В 81-ата минута Ел Шаарауи получи хубава топка в наказателното поле, но вместо да потърси взаимодействие с влезлия като резерва Кейсуке Хонда реши да играе сам и не постигна нищо.

В последната минута на редовното време Интер стигна до голова ситуация след бърза контраатака, но до гол не се стигна. Шанс имаше и Милан, но ударът на Андреа Поли беше отклонен в ъглов удар. В крайна сметка не се стигна до нещо сериозно и двубоят завърши без да бъде излъчен победител.

За статистиката това е беше дерби №161 между двата тима в Серия А. Интер има 60 победи, Милан 50, а равенствата станаха 51.