Фиорентина измъкна успеха на "Бентегоди" (видео)

Тимът на Фиорентина постигна важен успех с 2:1 при гостуването си на Верона на "Марк Антонио Бентегоди" и по този начин продължи негативната серия без победа на домакините на вече седем срещи. По този начин те прекратиха и негативната си серия от две поредни загуби в италианския елит и се върнаха на пътя на победите, изкачвайки се до десетото място в класирането.

Гонсало Родригес откри резултата за "виолетовите" в 16-ата минута на срещата, но домакините успяха да изравнят още преди края на първата част. Точен за Верона бе Нико Лопес, който получи топката от Лука Тони в наказателното поле и прониза Нето за 1:1.

След почивката обаче Фиорентина натисна здраво и след няколко пропуска пред вратата на Рафаел все пак стигна до победно попадение в неговата мрежа. Негов автор бе Хуан Куардрадо в 62-ата минута. Колумбийският национал отбеляза след центриране на Маркос Алонсо от дясното крило. До края на мача гостите можеха да отбележат и трети гол, но в крайна сметка резултатът се запази 1:2 и Фиорентина записа четвърта победа от началото на сезона. Верона пък вече седем мача не познава вкуса на победата и въпреки добрия си старт на сезона, вече са на 12-а позиция в класирането.