Нов рецитал: Реал Мадрид и Кристиано трупат гол след гол (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 4:0 Ейбар при гостуването си в Страната на баските в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Хамес Родригес (23), Кристиано Роналдо (44 и 83 - дузпа) и Карим Бензема (70) зарадваха мадридистите. Първият гол на "белите" падна след двойна засада, проспана от страничния съдия. Публиката на "Ипуруа" имаше протести за третия и четвъртия гол, като в първия случай не се видя добре дали топката и напуснала терена, а при втория беше отсъдена дузпа за игра с ръка на човек от стената. "Лос бланкос" продължиха унищожителната си акция и вече имат 10 победи от 12 срещи и голова разлика 46:11.

Карло Анчелоти е постави Иско на мястото на контузения Лука Модрич. Схемата отново беше 4-4-2 с изнесени напред Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Гайска Гаритано предпочете 4-2-3-1.

Ейбар - Реал Мадрид Гарет Бейл първи се опита да пробие защитата на баските във втората минута. Уелският бързак обаче загуби баланс в наказателното поле и топката беше изчистена. "Синьо-червените" атакуваха с много ентусиазъм и създадоха трудности на "бялата" защита в началото на срещата. В петата минута Микел Аруабарена не стреля добре от чудесна позиция. В 13-ата Чаби Ирурета спаси удар на Карим Бензема.

Ейбар - Реал Мадрид В 15-ата Бейл шутира много опасно от пряк свободен удар, Ирурета изби, топката се отклони от напречната греда, а отблизо Серхио Рамос действа като защитник и не можа да порази мрежата след трудно изпълнение от въздуха. В 23-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" откриха резултата след двойна грешка на страничния съдия. Кристиано Роналдо преодоля майсторски Абрахам Минейро и центрира към Карим Бензема, който беше в неотсъдена засада. Френският стрелец се размина, топката стигна отново до Роналдо, който също беше в подмината засада. Той центрира на втората гредата и там Хамес Родригес вкара с глава своя пети гол в Ла Лига.

Ейбар - Реал Мадрид В 30-ата домакините създадоха прекрасно голово положение. Андер Капа центрира остро отдясно, Саул Берхон насочи топката, но Икер Касийяс спаси с крак след прекрасен рефлекс. В 36-ата "лос меренгес" бяха много близо до втори гол: Бензема свали с глава към Серхио Рамос, който от пет метра уцели ръцете на Ирурета.

Ейбар - Реал Мадрид В 44-ата португалецът се отчете с редовния си гол. Даниел Карвахал проби отдясно и върна назад, Роналдо стреля с отсечен удар към близката греда, като имаше и късмет с рикошет - 0:2.

Ейбар - Реал Мадрид - 0:4 Второто полувреме започна спокойно, с поделено надмощие и без сериозни положения. В 54-ата минута Рамос отправи добър удар с глава, Ирурета изби, а при добавката Бензема не беше концентриран. Десет минути по-късно "белите" изградиха страхотна контра. Кристиано беше оставен сам в наказателното поле, но при малък ъгъл, той върна към дъгата, където Иско отправи силен удар, след който топката профуча на метър покрай гредата в аут.

В 70-ата минута преднината на гостите набъбна класически. Марсело беше достатъчно настойчив и отне от Енеко Боведа на самата аутлиния в наказателното поле. Остана спорно дали топката е напуснала терена, но в крайна сметка Хамес я върна назад към Бензема, който шутира точно в мрежата - 0:3 със седмия си гол в шампионата.

Ейбар - Реал Мадрид - 0:4 В 75-ата минута публиката на "Ипуруа" поиска дузпа след докосване на Карвахал с ръка в наказателното поле. Реферът Фернандес Борбалан остави играта да продължи, след като сметна, че контактът не е достатъчно сериозен. В 78-ата Анчелоти изненадващо пусна Фабио Коентрао на мястото на Хамес.

В 82-ата Реал Мадрид получи дузпа, след като Раул Албентоса сложи ръка пред лицето си при изпълнение на Роналдо от фаул. От дузпата "седмицата" беше непоколебим и вкара 20-ия си гол в само 11 шампионатни срещи. Минута по-късно португалецът беше заменен от Алваро Арбелоа.

Тимът на Карло Анчелоти е убедителен лидер и след този кръг ще запази водачеството.