"Сините" са в серия от четири поредни загуби срещу Ботев

Идната неделя отборът на Левски гостува на Ботев (Пловдив) във второто дерби от първата шестица на “А” група в предстоящия 16-и кръг. Двата тима имат по 24 точки и заемат четвърто и пето място във временното класиране.

През последните години намиращият се в слаба форма състав на столичани изпитва сериозни трудности в Пловдив срещу “канарчетата”. След 16-годишна хегемония без поражение срещу Ботев под тепетата от 2013 година насам Левски записа четири поредни загуби. 26-кратните шампиони отстъпиха с 0:2 през пролетта на 2013 година, а след това в първия кръг на сезон 2013/2014 паднаха с 1:2, като и двата случая срещата бе на “Христо Ботев”. Заради ремонтните дейности по своя стадион миналата пролет Ботев посрещна вековния клуб на два пъти на базата си в Коматево. От там “сините” също си тръгнаха победени. Първо те отстъпиха с 0:2 в среща-реванш от четвъртфиналите за Купата на България, с което отпаднаха от турнира. След това пък Левски загуби с 0:2 и мача за първенство от плейофите.

Отборът на Ботев (Пловдив) изхвърли Левски от турнира за Купата на България В тази кампания само Лудогорец си тръгна като победител от Коматево, а Литекс завърши 3:3. Всички останали противници – Локомотив (София), Черно море, Славия, Берое и Локомотив (Пловдив), бяха победени от момчетата на Велислав Вуцов.

При гостуванията си пък Левски записа победи само над Хасково и над Локомотив в “Надежда”.