Вавринка се пребори с Чилич и ще играе с Федерер на 1/2-финалите

Груповата фаза на Финалния турнир на ATP приключи с мача между шампиона на Australian Open Стан Вавринка (Швейцария) и победителя на US Open Марин Чилич (Хърватия). Двубоят бе последен от Група "А" и Вавринка надделя с 6:3, 4:6, 6:3, осигурявайки си среща със своя сънародник и приятел Роджър Федерер на полуфиналите. Вавринка е втори в крайното класиране в Група А", докато Федерер спечели убедително Група "В".

В първия сет Вавринка водеше в резултата с 2:1 и получи три поредни точки за пробив при 0:40 в четвъртия гейм. Швейцарецът реализира втората възможност и след това затвърди пробива за 4:1. 29-годишният Вавринка нямаше проблеми със затварянето на първия сет, но във втората част Чилич надделя. Хърватинът проби, при това на нула, в десетия гейм при 5:4 в своя полза. Решаващият трети сет започна отлично за Чилич, който водеше с 2:0 и 40:15 на свой сервис. Вавринка обаче върна пробива в третия гейм, а след това се пребори за втората си победа в групата и място на 1/2-финалите. Чилич пък завърши с 3 загуби участието си на турнира.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят световният №1 Новак Джокович (Сърбия) и японецът Кей Нишикори. Припомняме, че на 1/2-финалите на US Open през септември Нишикори сензационно елиминира Джокович в 4 сета.