Нишикори класира Федерер и се доближи до 1/2-финалите в Лондон

Кей Нишикори победи резервата Давид Ферер в трисетов мач и се приближи до участие на полуфиналите на финалния турнир на АТP в Лондон. Нишикори спечели трудно с 4:6, 6:4, 6:1 срещу испанеца, който в последния момент зае мястото на контузилия се Милош Раонич. 24-годишният японец трябваше да се пренастройва към играта на Давид Ферер и загуби първия сет с 4:6, но след това постепенно намери своя ритъм и успя да обърне мача. Във втория японецът започна с пробив и успя да изравни сетовете след 6:4. Нишикори вече държеше контрола на мача и в решителния сет бе безкомпромисен, давайки само гейм на съперника.

Победата на Нишикори гарантира място на полуфиналите за шесткратния шампион в турнира Роджър Федерер, който по-късно днес излиза на корта срещу Анди Мъри. За кратката си изява в Лондон пък Давид Ферер ще се прибере вкъщи с около 160 000 долара от наградния фонд.