Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Николай Учиков с 23 точки, UPCN (Сан Хуан) изпусна купа в Аржентина след невероятен обрат

Българският волейболист Николай Учиков и шампионът на Аржентина UPCN (Сан Хуан) изпуснаха уникална възможност да спечелят първи трофей за сезона - Купата на аржетинската волейболна лига. Учиков и съотборниците му допуснаха невероятно драматичен обрат от 2:0 до крайното 2:3 (25:22, 29:27, 23:25, 23:25, 8:15) срещу "вечния" си съперник Персонал (Боливар) във финала на турнира, игран тази нощ в Сан Карлос де Боливар.

Волейболистите на UPCN поведоха с 2:0 и 20:16 в третия гейм, като по всичко изглеждаше, че ще спечелят лесно първия си трофей за сезона, но не така мислеха от Боливар. Момчетата на треньора Хавиер Вебер успяха да изравнят при 23:23 и да измъкнат гейма с 25:23 след страхотна игра на кубинския диагонал Ядиер Санчес Сиера и отличните подавания на младия разпределител Матиас Санчес. Отборът на Персонал взе и четвъртата част с 25:23, с което вкара срещата в тайбрек. В него играчите на Боливар показаха по-голям характер и желание за победа и се поздравиха с крайния успех и купата след 15:8.

28-годишният български диагонал изигра поредния си силен мач за своя тим и стана най-резултатен с 23 точки (2 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака), а националът на "гаучосите" Пабло Бенголеа добави 17 точки (2 аса, 60% ефективност в атака и 31% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха. За тима на Персонал Ядиер Санчес Сиера заби 27 точки (2 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата, а Хосе Соуса Сантос (5 блока!!!, 1 ас и 65% ефективност в атака) и Рафаел Де Оливейра (1 блок, 58% ефективност в атака и 48% перфектно посрещане) реализираха съответно 17 и 16 точки.

ПЕРСОНАЛ (БОЛИВАР) - UPCN (САН ХУАН) 3:2 (22:25, 27:29, 25:23, 25:23, 15:8)
ПЕРСОНАЛ: Рафаел Де Оливейра 16, Николас Бруно 13, Аксел Якобсен 1, Ядиер Санчес Сиера 27, Пабло 3, Хосе Соуса Сантос 17 - Алексис Гонсалес-либеро (Бруно Лима, Рикардо Ферейро, Алехандро Спахич 9, Матиас Санчес 1)
Старши-треньор: Хавиер Вебер
UPCN: Пабло Бенголеа 17, НИКОЛАЙ УЧИКОВ 23, Демиан Гонсалес 3, Хавиер Филарди 9, Уолас Мартинс 9, Мартин Рамос 14 - Себастиан Гарок-либеро (Густаво Молина, Матиас Салво)
Старши-треньор: Фабиан Армоа.