Учиков с 23 точки (7 аса) за победа на UPCN (Сан Хуан) в Аржентина

Николай Учиков се чувства много комфортно на аржентинска земя в редиците на UPCN (Сан Хуан). В 6 от 7-те изиграни кръга от първенството българският диагонал е успявал да надхвърли 20 точки. UPCN в момента е на четвърта позиция в първенството на Аржентина - само на две точки от лидера Персонал Боливар (Сан Карлос де Боливар).

Вчера например Учиков и съотборниците му победиха като гост Пилар Волей (Тортугитас) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:23). За този успех диагоналът допринесе с 23 точки, като цели 7 от тях дойдоха директно от сервис.

Вихреното представяне на Учиков от старта на сезона му отрежда трета позиция сред най-резултатните с общо 143 точки от 7 мача и 28 гейма. В същото време лидерите пък са изиграли с отборите си по 8 мача и в същото време по 30 и 32 гейма. При изпълнителите на сервис нашенецът е абсолютен лидер с 20 аса или средно по 0.71 аса на гейм.