Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Атлетико стъпи накриво на "Аноета" (видео)

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) записа втора загуба от началото на сезона, след като допусна обрат срещу Реал Сосиедад при гостуването си на "Аноета" от 11-ия кръг. Мадридчани поведоха с 1:0, но домакините стигнаха до 2:1, като се възползваха от численото си превъздходство след изгонването на Сикейра през втората част.

Гостите от Мадрид откриха в 10-ата минута чрез хърватския си нападател Марио Манджукич. Той засече отблизо центриране на Раул Гарсия, като успя да се пребори с двама бранители на домакините.

Само пет минути по-късно обаче Реал Сосиедад стигна до равенство след прекрасно  попадение на мексиканеца Карлос Вела, който отправи топката по перфектен начин от границата на наказателното поле. В 22-ата минута Вела се хвърли за дузпа в наказателното поле, но реферът не се подведе и му показа жълт картон за симулация.

В петатата минута на второто полувреме гостите от Мадрид останаха с човек по-малко, след като Сикейра беше изгонен за груб фаул срещу Карлос Вела. Само минута преди това Сикейра вече беше получил първия си жълт картон за нарушение срещу Чаби Прието и така остави тима си в малцинство. С човек по-малко Атлетико пожеше да излезе напред в резултата, но Марио Манджукич не успя да насочи центрираната отляво от аржентинеца Кристиан Ансалди топка във вратата на домакините.

Логиката обаче възтържествува в 82-ата минута, когато Агирече насочи топката с глава в мрежата на "дюшекчиите", след като спечели въздушния двубой с Миранда.
Така Реал Сосиедад постигна едва втората си победа от началото на сезона и с девет точки заема 15-ото място в класирането. "Дюшекчиите" пък останаха четвърти с 23 точки.