Юношите на Лион продължават наказателната си операция в Лига 1

Отборът на Лион продължава с отличното си представяне в Лига 1. "Хлапетата" записаха пета поредна победа във френския шампионат и вече се намират в подножието на върха. Играчите на Юбер Фурние победиха с 3:1 Гинган в мач от 13-ия кръг на първенството. Два гола отбеляза Набил Фекир, а един добави Александре Лаказет, с което нападателят излезе начело при голмайсторите на Лига 1 с 11. Попадението за гостите бе автогол на Антони Лопеш.

Лион започна в титулярния си състав с цели осем юноши на клуба - вратарят Лопеш, голмайсторите Фекир и Лаказет и още Самюел Юмтити, Максим Гоналон, Корентен Толисо, Клинтън Н'Жие и ветеранът Стед Малбранк, който също е продукт на местната школа. Като резерви се появиха още двама юноши на тима - Рашид Гедзал и Мохамед Ятара. На пейката пък бяха още Меди Зефан, Фарес Бахули и Матийо Грожелен - всички изградени в клуба.

Резултатът бе открит още в осмата минута, когато при едно изпълнение на фаул Милан Бишевац отклони с глава топката към Лаказет, който от близко разстояние я прати в мрежата. В 20-ата минута домакините вече водеха с 2:0. Кристоф Жале нахлу по дясното крило и центрира към Фекир, който с воле удвои преднината на тима си.

В последната секунда на първата част гостите от Бретан намалиха резултата. При едно изпълнение от фаул на Силван Марво топката рикошира в горната греда и се удари във вратаря Лопеш за да мине голлинията.

През втората част Гинган опита натиск, но Лион действаше много опасно със скоростни контраатаки. Така в 87-ата минута Гоналон изведе сам срещу вратаря Фекир, който хладнокръвно оформи крайното 3:1 в полза на тима си.

С победата си днес Лион вече девет мача няма загуба в шампионата и заема второ място с актив от 26 точки - на две от лидера Олимпик Марсилия, който довечера гостува на Пари Сен Жермен в голямото дерби на френския футбол. Гинган пък е в опасната зона с 12 точки.