Радо Стойчев: Задоволителен резултат

Българският треньор на италианския волейболен отбор Енерджи Ти Ай Диатек (Тренто) Радостин Стойчев бе доволен от постигнатия резултат след победата като гост на сръбския Войводина НС Семе (Нови Сад) с 3:1 в първия мач от 1/16-финалите на втория по сила евротурнир за Купата на CEV.

"Мачът бе много труден и за това повлияха много фактори, най-вече, че нямахме алтернатива при играта с висока топка, но все пак играхме добре и постигнахме наистина ценен резултат. Започнахме трудно и загубения първи гейм ни накара да се чувстваме твърде много несигурни. След това останахме в мача като вземе втория гейм и успяхма да вземем по чудесен начин и третия благодарение на страхотните сервиси на Мартин Немец. От този момент нататък всичко бе по-лесно. 3:1 е резултат, който ме удовлетворява, така както съм доволен и от реакцията и психическата издръжливост на отбора в средата на мача. Трябва да работим усилено в залата, за да израстваме, нещо, което не можахме да направим миналата седмица, коментира Радо Стойчев.