Ливърпул излезе с резервите срещу Реал и загуби само с гол, Кристиано остана разочарован (видео)

Европейският шампион Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа в Група "В" на Шампионската лига, като този път тимът на Карло Анчелоти постигна успех с 1:0 над Ливърпул и си гарантира участие в следващата фаза на турнира. Единственото попадение реализира Карим Бензема в 27-ата минута, а голямата звезда на "белите" Кристиано Роналдо така и не успя да се разпише и да изравни головия рекорд на Раул в ШЛ. Домакините имаха доста на брой добри възможности да направят победата си по-изразителна, но така и не успяха, като заслуга за това има и стражът на Ливърпул Симон Миньоле, който на няколко пъти се намеси решаващо. Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс пък изненада всички, като заложи на голяма част от резервите си.

Икер Касийяс очаквано започна на вратата на Реал, Алваро Арбелоа стартира като десен бек, а партньор на Серхио Рамос в центъра на отбраната бе Рафаел Варан. Кристиано Роналдо, който остава само на гол от рекорда на Раул, и Карим Бензема тормозеха отбраната на гостите, докато Гарет Бейл и Пепе останаха на скамейката за началото.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс заложи на необичаен състав, различен от титулярния такъв в последните мачове на мърсисайдци. Коло Туре, Лукаш Лейва, Емре Джан, Лазар Маркович и Фабио Борини започнаха срещу Реал, докато на резервната скамейка останаха Глен Джонсън, Стивън Джерард, Джордан Хендерсън, Филипе Коутиньо, Рахим Стърлинг и Марио Балотели.

Хамес Родригес отправи първия много опасен удар в 4-ата минута, но Миньоле успя да избие. В 10-ата минута пред Кристиано Роналдо се откри добра възможност, но стражът на Ливърпул отново бе на висота и спаси вратата си.

Закономерното се случи в 27-ата минута, когато Карим Бензема засече отблизо перфектно центриране на Марсело отляво и простреля Миньоле.

До почивката Бензема и Роналдо пропуснаха да удвоят, докато играчите на Ливърпул така и не успяха да създадат никаква опасност пред вратата на Икер Касийяс, като дори не отправиха и удар в тази посока.

Едва в 58-ата минута гостите създадоха първата си по-интересна атака в мача - Лалана получи на границата на наказателното поле и стреля по диагонала, но топката мина встрани от целта. Десет минути след това Роналдо и Бензема разиграха добре, португалецът излезе в чиста позиция, но Коло Туре се хвърли в краката му и не му позволи да се разпише.

В 71-ата минута пък удар на Бейл, който се появи като резерва, срещна напречната греда. Пет минути преди края уелсецът опита късмета си и от пряк свободен удар, но Миньоле отново успя да спаси.

През втората част Ливърпул погледна по-смело в предни позиции, след като в игра се появиха Джерард, Коутиньо и Стърлинг. За миг гостите дори наложиха натиск, но така и не успяха да стигнат до гол на "Сантиаго Бернабеу".

Реал е на върха в Група "В" с пълен актив - 12 точки, събрани от четири мача. Базел е на втора позиция с шест точки. Базел и Лудогорец имат по три.