Вече само Мьонхенгладбах е като Байерн (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) разби Хофенхайм с 3:1 на свой терен в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата и продължава да дели второто място с Волфсбург, на 4 точки зад лидера Байерн (Мюнхен). Очакванията за напечен сблъсък не се оправдаха, тъй като домакините бяха с класа над съперника си и можеха да запишат по-изразителна победа. Загубата е първа за Хофе от началото на шампионата и така Борусия и баварците остават единствените непобедени на този етап.

Андре Хаан откри в 12-ата минута след пробив на Патрик Херман по лявото крило. Гостите успяха да изравнят чрез Антони Модест в 30-ата минута, но само 120 секунди по-късно Хаан и Херман си размениха ролите и последният върна настроението по трибуните на "Борусия Парк". Херман на практика реши сблъсъка с втория си гол в 52-ата минута, довкарвайки избитата от вратаря Оливер Бауман топка.

По този начин футболистите от Мьонхенгладбах направиха отличен подарък за своя треньор Лусиен Фавре, който днес навършва 57 години. Бразилецът Рафаел също можеше да "добави" свещичка в празничната торта, но удари греда в 59-ата минута. Единствената лоша новина за "жребчетата" е свързана с капитана им Мартин Щранцл, който получи контузия и беше заменен, като се очаква повече информация.

Дали наистина амбициите на Борусия са сериозни този сезон ще си проличи след седмица, когато на тима предстои сериозен тест срещу ранения Борусия (Дортмунд) и то на "Сигнал Идуна Парк". Хофенхайм пък приема Кьолн.