Черно море продължи с възхода при Кольо Спасов - този път жертвата е Ботев Пд

Черно море продължи с възхода под ръководството на Никола Спасов, след като би с 2:1 Ботев (Пловдив) в мач от 14-ия кръг на "А" група. През първата част моряците тотално надиграха своя опонент и поведоха с две попадения на Курьор и Тодор Паланков, а в средата на второто полувреме Мариян Огнянов оформи крайния резултат.

С този успех варненци дадоха сериозна заявка за влизане в първата шестица, тъй като вече са на само три точки от днешния си съперник, който заема именно шестото място в класирането.

Първото опасно положение в мача бе пред вратата на гостите още във втората минута. Мирослав Манолов получи пас зад отбраната на канарчетата и стреля, но Адам Стаховяк изби. Седем минути по-късно и Паланков шутира силно от 20 метра, но втаратят на пловдивчани отново спаси.

Малко по-късно Иван Коконов също имаше шанс да открие резултата, но не отигра положението по най-добрия начин и стреля над вратата. Далеч по-опасен бе изстрелът на Марчин Бурхард в 20-ата минута, когато Стаховяк отново прояви рефлекс и изби в корнер.

Натискът на моряците даде резултат в 21-ата минута, когато отбраната на Ботев изби топката след центриране от корнер, тя попадна в Курьор, който с шут извън наказателното поле вкара за 1:0 в долния десен ъгъл на Стаховяк.

Само 120 секунди по-късно Черно море поведе с 2:0. В тази ситуация Коконов стреля, топката рикошира и попадна в Тодор Паланков, който финтира Стаховяк и прати топката в празната врата.

Към края на полувремето Ботев опита да се върне в мача, но първо Филипов стреля неточно след пас на Огнянов в 38-ата минута, после Иван Цветков шутира в ръцете на Илко Пиргов, а в 41-ата минута и Лъчезар Балтанов не успя да преодолее стража на варненци.

Шест минути след началото на втората част резултатът можеше да вабъбне на 3:0, когато Коконов излезе очи в очи със Стаховяк, но вратарят на гостите спаси.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Огнянов реализира от пряк свободен удар и намали резултата на 2:1. Малко по-късно домакините пропуснаха добра възможност да увеличат своята преднина. Райков прехвърли Стаховяк, но Росен Колев изчисти пред Курьор, който чакаше да вкара на празна врата.

До края на срещата гостите опитаха да стигнат поне до точката, но така и не успяха да създадат чисто голово положение, с което да затруднят отбраната на Черно море.