Локо (Пд) с минимална победа

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Хасково в мач от 14-ия кръг на "А" група. Бирсент Карагерен вкара единствения гол в 4-ата минута. Успехът отдалечи "черно-белите" на 4 точки от зоната на изпадащите и в същото време ги доближи на 5 точки до шестия в класирането Ботев (Пловдив).

"Смърфовете" направиха летящ старт и излязоха напред още в 4-ата минута. Карагерен се освободи от бранител на съперника и с премерен шут не остави шанс на Боян Пейков.

Гостите реагираха бързо и в 13-ата минута можеха да изравнят, но удар на Георги Коруджиев не намери целта.

В следващите минути "черно-белите" овладяха инициативата и можеха съвсем да си улеснят двубоя с втори гол. Карагерен, Благой Наков и Александър Якимов обаче не бяха точни и до почивката ново попадение не падна.

През втората част играта бе равностойна, а футболистите на Хасково дори имаха възможност да изравнят. Шут на Майкъл Тевия в 64-ата минута обаче бе отразен от Йордан Господинов.

В 75-ата минута голмайсторът на пловдивчани Мартин Камбуров можеше да отбележи, но Пейков отрази.

В 84-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Димитър Алексиев, след което нямаха сили да потърсят изравнителен гол и записаха 12 загуба за сезона.