Дузпи донесоха купа на Барселона (видео+галерия)

Барселона победи Еспаньол след изпълнение на дузпи и спечели Суперкупата на Каталуня. В редовното време срещата завърши 1:1, а при дузпите футболистите на Барса бяха по-точни и се наложиха с 4:2.

Без Лионел Меси и Неймар в състава си, но с Луис Суарес, "блаугранас" откриха резултата в 15-ата минута чрез Жерард Пике. Той се възползва от подаване на Суарес, който елиминира играч на Еспаньол и центрира перфектно на главата на испанския национал.Барселона спечели Суперкупата на Каталуня

"Папагалчетата" изравниха в началото на второто полувреме, когато точен беше Анаиц Арбийя. Защитникът стреля много точно от фаул и направи резултата 1:1.

Така се стигна до дузпи, при които футболистите на Барса показаха повече хладнокръвие и завоюваха трофея. Победният удар нанесе Иван Ракитич.

БАРСЕЛОНА - ЕСПАНЬОЛ 1:1, 4:2 след дузпи