Тотнъм събори Брайтън след почивката (видео)

Отборът на Тотнъм продължи напред към 1/4-финалите от турнира за Купата на Лигата на Англия "Кепитъл Уан Къп" след победа с 2:0 над тима от Чемпиъншип Брайтън. Възпитаниците на треньора Маурисио Почетино стигнаха до успеха с голове на Ерик Ламела в 54-ата минута и Хари Кейн петнайсетина минути преди края. Двубоят бе ръководен от рефера Марк Клатънбърг, който по-рано днес бе изваден от нарядите за футболните срещи от английския елит заради нарушения в протокола. След почивката и реферът имаше роля в двубоя, след като реши да не отсъжда дузпа за падане на Казенга ЛуаЛуа в наказателното поле на домакините.

След нулева първа част Ерик Ламела даде аванс на "шпорите" с красиво попадение след добър пас на Роберто Солдадо. В 74-ата минута Хари Кейн се озова на точното място в точното време, за да прониже за втори път вратаря на гостите Уолтън с добавка и по този начин да класира лондончани напред в надпреварата.

ТОТНЪМ - БРАЙТЪН 2:0
1:0 - Ламела (54)
2:0 - Кейн (74)