Нюкасъл обърна Тотнъм и тръгна нагоре след втора поредна победа (видео)

Нюкасъл стигна до обрат и победа с 2:1 над Тотнъм на "Уайт Харт Лейн", като това бе втори пореден успех на "свраките", които стартираха сезона по ужасен начин. В 18-ата минута Емануел Адебайор даде аванс на домакините, които бяха далеч по-добрият отбор преди почивката. Нюкасъл обаче започна ударно втората част и Сами Амеоби (46') и Айосе Перес (58') обърнаха резултата.

Адебайор откри в 18-ата минута. Бранителите на Нюкасъл последователно блокираха удари на Ериксен и Шадли, но след това топката стигна до Райън Мейсън, който центрира много добре към далечната греда. Там тогоанецът засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл. Шадли пропусна добра възможност да удвои до почивката, докато "свраките" не успяха да създадат нищо запомнящо се в предни позиции.

Няколко секунди след подновяването на играта Сами Амеоби, който се появи в игра за началото на второто полувреме, изравни резултата. Гостите изпълниха център, Джак Колбек изведе добре Амеоби по левия фланг, Ерик Дайър не се ориентира и остави Амеоби да го надбяга с лекота и да матира Лорис - 1:1.

В 58-ата минута Айосе Перес направи обрата пълен. Кабела центрира перфектно отляво, а испанецът засече с глава. Десет минути след това топката се озова във вратата на Тим Крул, но това не бе изравнително попадение за Тотнъм, тъй като страничният рефер маркира, че коженото кълбо е напуснало терена при центрирането на Eриксен от корнер.

До края натискът на "шпорите" не даде резултат и гостите се поздравиха с втора поредна победа в шампионата и първа такава като гост.