Казийски и БГ Тренто с 3 от 3 в Италия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Енерджи Ти Ай Диатек (Тренто) постигнаха трета поредна победа в италианската Суперлига. Момчетата на българския наставник Радостин Стойчев надиграха без проблеми категорично у дома Експривия Нелдрито (Молфета) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:19) в мач от междинния 3-ти кръг, игран тази вечер в зала "Пала Тренто".
БГ Тренто отнесе Молфета с 3:0
Така трентинци вече имат 8 точки във временното класиране след 3 победи от 3 мача. В следващия редовен 4-ти кръг Казийски и компания са гости на Калцедония (Верона). Срещата е в събота (1 ноември) от 21,30 часа българско време.
Първият гейм на срещата започна добре за трентинци, които поведоха с 4:1 благодарение на словашкия диагонал Мартин Немец. Гостите от Молфета веднага изравниха при 4:4 след няколко силни изяви на холандския национал Витце Коойстра. Равенството се запази до 8:8, след което Тренто отново дръпнаха в резултата с 10:8 и 12:10 след успешни атаки на Филипо Ланца. Постепенно разликата нарасна до 17:13 след блокада на полския разпределител Лукаш Жигадло и контра на Матей Казийски. Въпреки усилията на Молфета, момчетата на Радо Стойчев запазиха преднината си до 22:18 след атака и блокада на аржентинския център Себастиан Соле, след което взеха спокойно и гейма с 25:18.
Втората част тръгна по идентичен начин. Тренто поведе с 4:2 след две атаки на Матей Казийски, след което последва равенство за 4:4. Домакините отново излязоха напред в резултата при 8:6 и задържаха разликата до 10:8 и 12:10. След техническата пауза последваха две отлични блокади на Емануеле Бирарели и Казийски - 14:10 и тайм-аут за наставникът на Молфета Винченцо Ди Пинто. Въпреки това, трентинци продължиха да увеличават преднината си до 18:13 и 22:16 благодарение на добрата си игра на блок на Себастиан Соле. В крайна сметка Тренто затвори гейма спокойно при 25:19 и поведе с 2:0.
В началото на третия гейм Молфета започнаха силно на сервис и след асове на Витце Коойстра и словенския национал Ален Шкет дръпнаха с 8:6. Последва моментален обрат до 9:8 за Тренто благодарение на Филипо Ланца. След поредното равенство при 10:10, трентинци наложиха напълно играта си и поведоха със 17:13 и 22:17 след силни изяви на Ланца и Себастиан Соле. Казийски и компания без проблеми спечелиха гейма с убедителното 25:19 след ас на Соле, а с това и мача с 3:0.
Матей Казийски игра стабилно цял мач и завърши с 10 точки (2 блока, 57% еективност в атака, 30% перфектно и 60% позитивно) за победата на "жълто-сините". Най-полезен за Тренто пък стана Филипо Ланца с 15 точки (1 блок, 3 аса), а Мартин Немец се отчете с 12 точки за успеха. За гостите от Молфета Витце Коойстра реализира 12 точки.
ЕНЕРДЖИ ТИ АЙ ДИАТЕК (ТРЕНТО) - ЕКСПРИВИЯ НЕЛДРИТО (МОЛФЕТА) 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
ТРЕНТО: Лукаш Жигадло 1, Мартин Немец 12, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 10, Филипо Ланца 15, Себастиан Соле 11, Емануеле Бирарели 7 - Масимо Колачи-либеро (Себастиано Тей, Симоне Джанели, Микеле Федрици
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
МОЛФЕТА: Райдел Йерезуело 3, Витце Коойстра 12, Серхио Нода Бланко 9, Ален Шкет 8, Марко Пископо 5, Давиде Канделаро 2 - Роберто Ромити-либеро (Франческо Дел Векио 1, Лука Спирито, Елия Боси 1, Александър Благойевич 4)
Старши-треньор: Винченцо Ди Пинто.
СНИМКИ: Марко Трабалца, trentinovolley.it

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - МОЛФЕТА 3:0 - ТУК!!!