Втора загуба за Пиронкова в Турнира на шампионките (видео+галерия)

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби с 5:7, 2:6 от представителката на Германия Андреа Петкович във втория си мач от Група "Средец" на Турнира на шампионките в София. Вчера и двете допуснаха поражения - Пиронкова от Доминика Цибулкова, а германката - от Карла Суарес Наваро.

За поставената под №4 в схемата и №17 в световната ранглиста Петкович това бе първа победа срещу 41-ата в класацията на WTA и участваща с "уайлд кард" като осма поставена Пиронкова, а днешният мач бе втори между двете тенисистки. Двубоят продължи 2 часа и 7 минути.

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова играе с Андреа Петкович Пиронкова взе първото си подаване в двубоя, а още в следващия гейм имаше 4 брейкпойнта, но така и не можа да направи пробив. Още в следващия гейм пък Цвети бе притисната до стената. Пловдивчанката отрази 2 точки за пробив при 15:40, а след това и още една, но при четвъртата се пропука и германката проби. Последва нов много оспорван гейм, в който този път Пиронкова проби. С много трудности и след спасена точка за пробив българката удържа следващото си подаване и излезе напред в резултата при 3:2. И шестият гейм бе много завързан, в него Пиронкова имаше точка за пробив, но не успя да я реализира и Петкович изравни за 3:3. В седмия гейм се стигна до поредния пробив от началото на мача, след като Пиронкова не съумя да задържи подаването си.

След края на гейма 27-годишната пловдивчанка взе медицински таймаут заради мазол на десния крак. Осмият гейм бе спечелен бързо от Петкович за 5:3, но след това Пиронкова изравни за 5:5. Следващите два гейма обаче бяха спечелени от Петкович и германката взе първия сет след 90 минути битка на корта в зала "Арена Армеец".

Втора загуба за Пиронкова в Турнира на шампионките В третия гейм на втория сет Пиронкова бе опряна до стената на свой сервис. Тя спаси четири точки за пробив, като при третата не остави шансове на съперничката си с печеливш удар след мощен форхенд, а четвъртата бе отразена с прецизно воле на мрежата. Отлична къса топка пък донесе предимство на Цвети, а великолепен сервис при следващата точка й позволи да вземе гейма за 2:1. Петкович обаче отговори с гейм на нула, а след това проби за 3:2. Следващите три гейма отново бяха спечелени от Петкович и Пиронкова остана без спечелен сет в първите си две срещи в състезанието.