Драма на "Анфийлд", Балотели поведе Ливърпул към късен обрат (видео)

Ливърпул се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия след изстрадана победа над Суонзи с 2:1. Успехът дойде буквално в последната секунда с попадение на хърватския защитник Деян Ловрен. Малко преди това влезлият като резерва Марио Балотели изравни, а при 1:1 гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Федерико Фернандес.

Ливърпул преодоля предишния кръг след рекордна серия дузпи срещу Мидълзбро и успех с 14:13. Отборът на Брендън Роджърс обаче демонстрира слаба форма от началото на сезона и днешният мач беше възможност да донесе малко радост на привържениците си. Мениджърът на мърсисайдци остави извън състава повечето от титулярите и даде шанс за изява на футболисти като Рики Ламбърт, Лазар Маркович, Фабио Борини, Лукас Лейва и Коло Туре. На вратата пък застана Брад Джоунс.

Лукас и Джордан Хендерсън отправиха първите удари по посока вратата на Герхард Тремел, който внимаваше. Най-деен от домакините беше Филипе Коутиньо. Бразилецът постоянно търсеше топката и опита няколко изстрела от разстояние, но без успех. В 27-ата минута хубава атака на Ливърпул изведе Маркович на стрелкова позиция, но сърбинът шутира изключително неточно.

Последваха два пропуска на Фабио Борини, а в края на полувремето бившият футболист на "червените" Джонджо Шелви можеше да открие за Суонзи, но Брад Джоунс спаси негов силен удар от фаул.

След почивката Тремел отново попречи на Коутиньо да открие резултата, а в 65-ата минута Марвин Емнес с много красив удар от въздуха простреля Брад Джоунс и изведе "лебедите" напред. Ливърпул се хвърли напред и мощен шут на Глен Джонсън беше отразен от Тремел. Десетина минути преди края на редовното време Роджърс смени Рики Ламбърт с Балотели и италианецът се отблагодари за доверието.

В 87-ата минута той засече перфектно центриране на Борини и изравни с едва втория си гол за клуба, след този срещу Лудогорец в Шампионската лига. Малко по-късно Федерико Фернандес от Суонзи беше изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Коутиньо.

Това обаче не бше последната лоша новина за гостите. В 95-ата минута Ливърпул получи правото да изпълни фаул близо до тъчлинията. Тремел увисна в опита си да пресече центрирането и Деян Ловрен засече топката на далечната греда, пращайки мърсисайдци в следващия кръг.

ЛИВЪРПУЛ - СУОНЗИ 2:1 (0:0)
0:1 Емнес (65)
1:1 Балотели (86)
2:1 Ловрен (90)