Автогол измъкна Челси срещу четвъртодивизионен тим (видео)

Отборът на Челси постигна много трудна победа с 2:1 в гостуването си на четвъртодивизионния тим на Шроусбъри от 4-ия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия. Лондончани стигнаха до успеха с автогол на Грандисън в 81-ата минута на двубоя. Преди това Дидие Дрогба бе открил резултата в 49-ата минута, а Манган изравни в 77-ата минута. Все пак играчите на Жозе Моуриньо не допуснаха изненада и продължават напред в турнира, макар и за кратко да потрепериха.

Специалния очаквано бе дал почивка на повечето от титулярите си. Въпреки това срещата стртира с добра възможност за Челси и още във 2-та минута Оскар бе изведен в наказателното поле и стреля от воле, но защитник изчисти пред голлинията. Две минути след това обаче и домакините имаха прекрасен шанс като Пърсивил стреля с глава и Петер Чех трябваше да показва блестящ рефлекс. След това в 8-ата минута Андре Шюрле стреля от далеч, но без особен успех.

Постепенно обаче играта стана по-позиционна и положенията пред двете врати бяха рядкост. В 31-ата минута се стигна до една дискусионна ситуация в наказателното поле на Челси като Курт Зума в опит да изчисти топката я прати в ръцете на Дидие Дрогба, но съдията не отсъди дузпа, а след това нападателят даде началото на никак нелоша контраатака, макар и тя да не завърши по най-добрия начин за гостите.

В 41-ата минута пък удар на Оскар се отби от защитник и стигна до Дрогба, който веднага отбеляза, но попадението бе отменено заради засада.

Още в началото на второто полувреме обаче Челси стигна до гол. В 49-ата минута след рикошет топката стигна до Мохамед Салах, който свали за Дрогба в наказателното поле, а нападателят без забавяне прати топката в мрежата за 0:1. Веднага след това пък Шюрле можеше да удвои с опасен изстрел от далеч, но той бе спасен от вратаря.

Шроусбъри обаче не се предаде и в 55-ата минута удар на Акпа Акпро се отби от защитник и премина много близо до гредата. Минута по-късно и Колинс реши да тества Чех от далеч, но топката премина покрай вратата. В 59-ата минута пък Дрогба имаше нов добър шанс като стреля от границата на наказателното поле и само добрата намеса на вратаря Лютуилър запази резултата непроменен.

В 77-ата минута обаче немислимото се случи и Шроусбъри стигна до изравняване. След центриране от корнер играч на домакините стреля с глава, Джон Оби Микел не се намеси добре и подари топката на Манган във вратарското поле, а за влезлия като смяна играч не бе трудно да отбележи за 1:1.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка и в 81-ата минута Вилиан напредна от ляво и центрира остро в наказателното поле, където Грандисън в опит да попречи на Дрогба да стреля, с глава насочи топката в собствената си врата за 1:2.

Така, макар и трудно, Челси се класира за 5-ия кръг на турнира и вече чака кой ще е съперникът, който ще му се падне.