Изключителна драма, два автогола и много късмет донесоха успеха на Ливърпул над последния (видео)

Ливърпул измъкна по изключително драматичен начин трите точки при гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс, който заема последно място във временното класиране. Селекцията на Брендън Роджърс се представи много слабо, но въпреки това показа характер и спечели с 3:2. Гостите имаха и много късмет, след като бранителите на лондончани си отбелязаха два автогола. Между тях се разписа и Филипе Коутиньо. Три от попадения на "Лофтъс Роуд" паднаха в добавеното време, а победният за Ливърпул автогол дойде в 95-ата минута.

Рио Фърдинанд бе оставен на резервната скамейка, като Ричард Дън зае неговото място. Алекс МакКарти пък започна на вратата вместо Робърт Грийн, който пропуска двубоя заради настинка. Другите промени, направени от Хари Реднап, бяха Маурисио Исла, Юн Сук-Йон и Боби Замора, които започнаха като титуляри.

Хосе Енрике, Глен Джонсън, Емре Джан и Марио Балотели стартираха за Ливърпул.

Куинс Парк определено бе по-добрият отбор през първите 45 минути, като домакините имаха три страхотни възможности за гол до почивката. Първо, в 9-ата минута, Чарли Остин се възползва от грешка на Шкъртел, стреля отляво, Миньоле изби, а при добавката нападателят шутира встрани. В 28-ата минута Лирой Фер се озова в чиста позиция, но силният му удар рикошира в напречната греда. Отново гредата спаси гостите в 34-ата минута, когато Фер стреля с глава, а при последвалото разбъркване Глен Джонсън изчисти от голлинията.

Освен че действаше много неконцентрирано в отбрана, Ливърпул не успя да създаде и почти нищо интересно в предни позиции преди почивката, а Марио Балотели за пореден път бе абсолютен фигурант. Единственото положение в актива на гостите дойде минута преди края, когато капитанът Стивън Джерард направи добър индивидуален пробив и стреля в далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри встрани от целта.

Второто полувреме започна по същия начин - Миньоле спаси много опасен удар на Сандро, а малко по-късно Остин стреля от малък ъгъл.

В 62-ата минута Балотели пропусна най-чистата възможност за Ливърпул до момента. Италианецът не успя от границата на малкото наказателно поле да намери опразнената от МакКарти врата, като стреля високо над напречната греда.

Ричард Дън свърши това, което нападателите на Ливърпул не успяха, вкарвайки топката в собствената си мрежа в 67-ата минута. Гостите изпълниха бързо пряк свободен удар отдясно на вратата на КПР. Глен Джонсън центрира по земя успоредно на голлинията, а Дън я засече, вкарвайки десетия си автогол в своята кариера.

1/4 час преди края Миньоле се отличи с решаваща намеса, избивайки точен удар на Остин. Пет минути преди края отново стражът на мърсисайдци спаси отбора си -  този път след удар с глава отблизо на Траоре.

В 87-ата минута Куинс Парк все пак стигна до заслужено попадение. Поредното слабо представяне на червената отбрана остави резервата Варгас в голова позиция. Чилиецът простреля отблизо Миньоле за 1:1.

Тепърва обаче започваше драмата на "Лофтъс Роуд". В 90-ата минута Джерард изведе Коутиньо, който нахлу в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл. След лек рикошет в крака на бранител топката влезе в мрежата на МакКарти - 1:2. Минута след това Варгас отново изравни, след като засече на близката греда центриране от корнер.

В 95-ата минута Ливърпул се добра някак до победата. Домакините изпълниха лошо пряк свободен удар в половината на Ливърпул. Това даде начало на контраатака, при която Стърлинг центрира по земя към Балотели, а Колкър си вкара автогол, втори за КПР днес, за крайното 2:3.

Благодарение на успеха Ливърпул се изкачи на пета позиция с актив от 13 точки. КПР е на дъното с четири пункта.