Слънцето изгря и на "Сейнт Джеймсис Парк"

След седем кръга ходене по мъките Нюкасъл най-накрая спечели във Висшата лига. С гол на Габриел Обертан в 71-ата минута момчетата на Алън Пардю надвиха гостуващия Лестър с 1:0 и поне за кратко се усмихнаха. Двубоят започна с час по-късно, тъй като новото информационно табло над една от трибуните на "Сейнт Джеймсис Парк" беше на косъм от това да падне, защото не беше закрепена добре. След като проблемът беше отстранен, срещата стартира и протече без инциденти.

Нюкасъл не впечатли с нищо, но успя да се възползва от по-силното си второ полувреме и триумфира. Преди почивката футболистите на Лестър на два пъти можеха да открият. В единия случай - в 21-ата минута, Леонардо Уйоа изведе Мати Джеймс сам срещу вратаря, но той стреля в аут. В 39-ата минута пък центриране на Марк Олбрайтън от фал мина през всички в наказателното поле и се удари в гредата.

Нюкасъл също имаше една добра възможност преди почивката. Още в 9-ата минута Фабрисио Колочини получи хубав пас от Муса Сисоко, но не показа точен мерник.

"Свраките" се разиграха след антракта и в 52-ата минута Папис Демба Сисе направи и невъзможното, за да не реализира. Той взе топката след грешка на Пол Кончески, преодоля вратаря Каспер Шмайхел и вместо спокойно да насочи кълбото в опразнената мрежа последва изстрел в аут.

Сенегалецът все пак се реваншира, когато в 71-ата минута пусна перфектен пас към Обертан, който от своя страна беше безмилостен - 1:0. Това е едва втория гол за французина за Нюкасъл в Премиърлийг и първи от две години насам.

Опитите на Лестър да изравни в оставащото време се изчерпаха с шут на Даниел Дринкуотър в 83-ата минута, който обаче беше париран от вратаря на домакините Тим Крул.

В следващия кръг на "лисиците" им предстои нова визита - на Суонзи, докато Нюкасъл гостува в Лондон на Тотнъм.