Нюкасъл измъкна точката срещу Суонзи и донесе малко спокойствие на Пардю (видео)

Нюкасъл успя да свали до известна степен напрежението върху мениджъра на тима Алън Пардю, след като днес "свраките" стигнаха до равенство - 2:2, като гост на Суонзи. "Лебедите" на два пъти повеждаха в резултата, но Папис Демба Сисе съумяваше да изравни, възползвайки се на 100% от единствените възможности, открили се пред гостите. За домакините се разписаха Вилфред Бони (17') и Уейн Раутлидж (50).

В 17-ата минута Бони комбинира добре със Сигурдсон и благодарение на доброто си движение и бавната реакция на централните бранители на Нюкасъл се озова в голова позиция и стреля покрай Крул за 1:0. Две минути преди почивката Обертан проби по десния фланг, центрира ниско в наказателното поле, където Папис Сисе изпревари Ашли Уилямс - 1:1. В 50-ата минута Сигурдсон изведе с много хитро подаване Раутлидж, който прехвърли Крул - 2:1. 1/4-час преди края гостите обаче израниха за втори път и отново героят за Нюкасъл бе Папис Демба Сисе, който засече отблизо центриране на Сами Амеоби за крайното 2:2.

Така "лебедите" записаха четвърти мач без победа в Премиър лийг. Нюкасъл остава в зоната на изпадащите с четири точки.