Вечното дерби остава без публика заради инцидентите в Дупница?

Мачът Левски- ЦСКА на 25 октомври е застрашен да се играе без публика. Причината - запалянковски безчинства при “синята” грешка с 1:1 срещу “Марек” в Дупница вчера.
В средата на първото полувреме реферът Георги Игнатов спря мача за 4 минути, но страстите утихнаха, играта продължи. Чак малко преди почивката до “синята” трибуна се явиха десетина полицаи с щитове.
Дисциплинарната комисия трябва да вземе решение по инцидентите във вторник. Член 37 от Дисциплинарния плавилник засяга случая. Според точка 7 при масово сбиване на трибуните следва 1 мач лишаване от домакинство. Ако не може да бъде идентифицирано привържениците на кой от клубовете са инициатори, се санкционират и двата.

Да се мести вечното дерби при наказание е малко вероятно, явно ще остане на националния стадион. Затова реалната санкция -ако бъде наложена на “Левски” - ще е за закрити врати.

Тогава обаче трябва да бъде приложена и точка 8 от правилника. Тя визира 30 000 лева глоба при трето провинение от тип за лишаване от домакинство. А “сините” вече отнесоха две санкции за закрити врати...

В същото време Дисциплинарната комисия трябва да взема решение и по издигнатия от “син” привърженик плакат “Кажи “да” на расизма” при 3:2 над Лудогорец. Там по принцип е възможно лишаване от домакинство или глоба от 37 500 лв. Казусът е сложен, тъй като надписът всъщност не бе забелязан на стадиона, а фен си пусна снимка в интернет с него.

Възможно е случаят в Дупница да бъде изтълкуван и във вреда на Марек за това, че не е осигурил охрана. На стадиона действително нямаше полиция, тъй като всички местни униформени са охранявали избирателните секции за днешните избори.