Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Матей Казийски и Радо Стойчев се завърнаха в Тренто със загуба в контрола (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Българският волейболист Матей Казийски и треньорът Радостин Стойчев се завърнаха със загуба в италианския Диатек (Тренто). Воденият от Радо Стойчев тим падна като гост на Копра Арделия (Пиаченца), където капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, с 0:3 (25:27, 24:26, 22:25) в първата си контрола преди началото на сезона в местната Суперлига. Въпреки поражението трентинци дадоха окуражаващи сигнали на феновете си с играта си преди официалните мачове.
Матей Казийски и Радо Стойчев се завърнаха в Тренто със загуба от Пиаченца с 0:3
Радо Стойчев започна срещата с полския разпределител Лукаш Жигадло, словашкия диагонал Мартин Немец, Матей Казийски и Филипо Ланца като посрещачи, Емануеле Бирарели и аржентинския национал Себастиан Соле - центрове и Масимо Колачи.
От друга страна новият наставник на "червено-белите вълци" Андреа Радичи заложи на опитния разпределител Валерио Вермилио, френския национал Кевин Льо Ру като диагонал, Христо Златанов и Самуеле Папи - посрещачи, Емануел Кохут и Алексей Остапенко - центрове и Давиде Мара - либеро.
Първият гейм на проверката стартира малко по-добре за домакините от Пиаченца, които поведоха с 3:1 след блокада на руския център Алексей Остапенко срещу Матей Казийски. Последва равенство при 5:5 след блок на Емануеле Бирарели, но "червено-белите вълци" си върнаха преднината при 10:8 след нов блок на Остапенко. Последваха силни минути за Казийски, благодарение на който трентинци изравниха при 10:10 и дори дръпнаха с 12:11. Разликата леко нарасна при 13:11 след грешка на Кевин Льо Ру и при 18:15 след грешка на разпределителя на Пиаченца Валерио Вермилио. Постепенно момчетата на Андреа Радичи стопиха изоставането до 19:20, а след това стигнаха до 21:21 след блокада на Христо Златанов. В крайна сметка Пиаченца измъкна трудно гейма с 27:25 след успешна контра на Еър Злати и грешка в атака на Казийски.
Втората част тръгна равностойно до 6:6, след което Пиаченца поведе с 8:6 след ас на Христо Златанов. Разликата стана 11:8 след атака през центъра на Алексей Остапенко, което накара Радо Стойчев да вземе тайм-аут. Това даде ефект и Тренто веднага изравни след контра на Матей Казийски и две грешки на Златанов. "Червено-белите вълци" отново дръпнаха в резултата при 15:13, но след това последва серия от силни сервиси на Филипо Ланца и обрат до 19:17 в полза на трентинци. Стигна се до поредно равенство при 23:23 след грешка на Казийски след опит за атака-пайп, след което Пиаченца дори имаха геймбол при 24:23 след грешка на Ланца. Златанов и компания успяха да вземат и втория гейм в своя полза при 26:24 след ас на резервата Аймоне Алети.
Волейболистите на Пиаченца успяха да поведат и в третия гейм със 7:5 след по-добра игра на блокада, но след два аса на Емануеле Бирарели и две успешни атаки на Себастиан Соле Тренто обърна до 9:7 в своя полза. Домакините веднага изравниха при 9:9 след страхотен блок на Алексей Остапенко. Равенството се запази до 11:11 и 15:15, като от страна на трентинци единствено Матей Казийски и Филипо Ланца играха на ниво. Постепенно "червено-белите вълци" отново дръпнаха при 22:20 след атака през центъра на словашкия национал Емануел Кохут. Тренто не успя да реагира и Пиаченца спечели гейма с 25:22 след блокада на опитния ветеран Самуеле Папи, а с това и контролата с 3:0.
Матей Казийски игра стабилно цял мач и стана втори по резултатност за трентинци с 12 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 57% позитивно и 38% перфектно посрещане), а Филипо Ланца реализира 13 точки (1 блок, 57% ефективност в атака, 77% позитивно и 64% перфектно посрещане).
От друга страна Христо Златанов стана най-резултатен за Пиаченца с 14 точки (2 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака, 43% позитивно и 29% перфектно посрещане), а Кевин Льо Ру (1 ас и 52% ефективност в атака) и Алексей Остапенко (3 блока и 77% ефективност в атака) добавиха по 13 точки за победата.

КОПРА АРДЕЛИЯ (ПИАЧЕНЦА) - ДИАТЕК (ТРЕНТО) 3:0 (27:25, 26:24, 25:22)

ПИАЧЕНЦА: Кевин Льо Ру 13, Валерио Вермилио 3, Самуеле Папи 10, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 14, Алексей Остапенко 13, Емануел Кохут 10 - Давиде Мара-либеро (Лука Тенкати, Мигел Родригеш, Аймоне Алети 1, Джакопо Масари)
Старши-треньор: Андреа Радичи
ТРЕНТО: МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 12, Емануеле Бирарели 8, Лукаш Жигадло 1, Мартин Немец 5, Филипо Ланца 13, Себастиан Соле 10 - Масимо Колачи-либеро (Симоне Джанели, Микеле Федрици, Габриеле Нели 1)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.

Статистика: Матео Леврато (скаутмен на Тренто)

СНИМКИ: Марко Трабалца, trentinovolley.it

ГАЛЕРИЯ от мача ПИАЧЕНЦА - ТРЕНТО 0:3 - ТУК!!!