Шалке 04 триумфира в голямото дерби с Борусия (Д)

Шалке 04 триумфира в голямото рурско дерби срещу Борусия (Дортмунд) от 6-ия кръг на Бундеслигата. "Кралскосините" се наложиха с 2:1 на своя стадион "Фелтинс Арена" и изпревариха съперника си във временното класиране. Жоел Матип в 10-ата и Ерик Максим Чупо-Мотинг в 23-ата минута дадоха прединна на домакините, а Пиер-Емерик Обамеянг върна едно попадение в 26-ата минута, но дортмундци не успяха да стигнат до обрат.

Мачът започна двуостро. Още във 2-ата минута Сидни Сам се възползва от грешка в защитата и опита удар, но без да затрудни вратаря. Борусия пък отговори с далечен изстрел на Обамеянг, но в ръцете на Ралф Феерман. В 10-ата минута обаче Шалке откри резултата. След центриране от корнер Жоел Матип бе оставен абсолютно непокрит пред вратарското поле и от близо с глава той не сгреши за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят с далечен изстрел на Кевин Гроскройц в 14-ата минута, но в 23-ата минута Шалке стигна до втори гол. Изстрел с глава на Клаас Ян Хунтелаар бе спасен от вратаря, но при последвалото разбъркване топката стигна до Чупо-Мотинг, който с прецизен удар я прати във вратата за 2:0.
Все пак дортмундци успяха бързо да се върнат в мача и още в 26-ата минута Адриан Рамос напредна по крилото и центрира за Пиер-Емерик Обамеянг, който засече кълбото в мрежата за 2:1.

В началото на втората част Борусия показа признаци, че ще търси изравняването и в 48-ата минута Чиро Имобиле пробва делечен изстрел по земя, който мина близо до вратата. Три минути по-късно обаче и Шалке имаше шанс да стигне до нов гол като Кевин-Принс Боатенг стреля от границата на наказателното поле, но не успя да уцели вратата. В 61-ата минута последва нов шанс за гостите, като Обамеянг затрудни вратаря от фаул, но Феерман показа добри рефлекси и не позволи топката да навести вратата му.

В 66-ата минута "жълто-черните" претендираха за дузпа за спъване на Обамеянг на границата на наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

До края Борусия бе по-активният отбор, който търсеше изравняването, но усилията на гостите не дадоха желания резултат. В последната минута пък домакините бяха близо до трети гол, като Хунтелаар изскочи зад отбраната, финтира защитник и стреля, но топката се търкулна покрай вратата.

Все пак Шалке записа втората си победа за сезона и с актив от 8 точки излезе на 7-ото място в класирането. Дортмундци пък паднаха до 9-ото място със 7 точки в актива си.