Лудогорец стартира защитата на купата на България с разгром (видео)

Отборът на Лудогорец стартира защитата на купата на България с разгромна победа. Българският шампион се наложи с категоричното 5:1 над Ботев (Враца) в мач от 1/16-финалите на надпреварата.

Мачът тряваше да се играе във Враца, но двата клуба се разбраха той да бъде преместен в Разград, тъй като стадионът на втородивизионния клуб е в ремонт.

По два гола за тима на "орлите" вкараха Жуниор Кишада (21,68) и Себастиян Ернандес (25,39). Едно попадение добави Савич (58), който си отбеляза автогол. За Ботев точен бе Павел Петков (55).

Наставникът на "зелените" Георги Дерменджиев бе заложил изцяцо на резервите. Това обаче не попречи на Лудогорец да надиграе категорично своя опонент. Символичните гости вкараха пет гола и пропуснаха поне още толкова.

Още в самото начало на двубоя възпитаниците на Дерменджиев се настаниха в половината на врачани и доминацията им продължи до последния съдийски сигнал.

На фона на представянето, съвсем логично Лудогорец създаде доста положения и представи на феновете голово шоу. Началото даде Жуниор Кишада в 21-ата минута. Бразилецът комбинира със Себастиян Ернандес и останал сам срещу вратаря отбеляза с техничен удар по земя.

Четири минути по-късно "орлите" вкараха втори гол. Кишада центрира точно към Вандерсон, който насочи топката в очартанията на вратата, но в последния момент Ернандес я добута в мрежата.

В 36-ата минута Кишада излезе сам срещу вратаря, но си пое дълго топката и Митов предотврати опасността.

Участникът ни в груповата фаза на Шампионска лига не спря дотук. В 39-ата минута Ернандес вкара за 3:0. Колумбиецът се възползва от прецизно центриране на Вирджил Мисиджан и отблизо с вътрешната част на ходилото не остави шанс на стража на втородивизионния тим.

Втората част изненадващо започна в гол във вратата на Лудогорец. В 55-ата минута Павел Петков отбеляза красиво попадение и намали резултата. Юношата на Левски изстреля бомба от 22-23 метра. Борян чукна кълбото, но не успя да запази мрежата си суха. Това всъщност бе и единствената опасност пред вратата на разградчани.

Три минути по-късно Савич си отбеляза автогол. Футболистът на символичните домакини се опита с шпагат да изчисти центриране на Вандерсон, но вместо това изненада своя колега на вратата.

В 65-ата минута Ернандес изведе на чиста позиция Вандерсон, но халфът на "орлите" не успя да се разпише.

В 68-ата минута Лудогорец отбеляза пети гол, който бе много красив. Шоко изведе Фабио Ешпиньо, който напредна и подаде към Ернандес. Колумбиецът действа нестандартно и прескочи кълбото, което попадна в Кишада. Бразилецът стреля неспасяемо в горния десен ъгъл.

В следващата атака Кишада подаде към Ешпиньо, който пропусна на празна врата.

До края на срещата "зелените" създадоха още няколко опасни ситуации, но в крайна сметка не успяха да отбележат ново попадение и по този начин резултатът остана непроменен.

БОТЕВ ВРАЦА: Митов, Попадин, Савич, Иванов, Каменов, Куанг, Петков, Стоичков (69-Ангелов), Цветков, Рангелов 77-(Димитров), Ангелов (79-Атанасов)

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Витиня (83-Василев), Мантула, Марем, Шоко, Мисиджан 73- (Д. Александров), Златински, Ешпиньо, Вандерсон (74-Безяк), Ернандес, Кишада

БОТЕВ ВРАЦА - ЛУДОГОРЕЦ 1:5