Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Тотална доминация! Лудогорец направи на "кайма" Литекс с рядко срещан красив футбол (видео)

Вдъхновен от добрата игра срещу Ливърпул, отборът на Лудогорец се развихри и прегази Литекс. Българският шампион се наложи с категоричното 4:1 в мач от 9-ия кръг на "А" група.

Головете за "орлите" бяха дело на Марселиньо (12), Михаил Александров (45), Юнес Хамза (63) и Вандерсон (90). Почетното попадение за гостите от Ловеч отбеляза Асприля (90+3).

Това бе най-малкото, с което възпитаниците на Красимир Балъков си тръгнаха от Разград. "Зелените" създадоха куп голови положения, но сериозни пропуски направиха Хамза и Мисиджан. Даниел Абало пък нацели гредата.

Лудогорец доминира през цялото игрово време на срещата. Възпитаниците на Георги Дерменджиев демонстрираха рядко срещан по родните терени футбол. Освен че вкараха красиви попадения, "орлите" сътвориха още няколко атаки като по учебник. Феновете на "Лудогорец арена" станаха свидетели на бързи набези по фланговете и красиви атаки с множество прецизни извеждащи пасове и двойни подавания.

Първото попадение отбеляза Марселиньо в 12-ата минута. Даниел Абало подаде прецизно към бразилеца и го задължи от няколко метра да вкара топката в мрежата. Ранното попадение даде допълнително самочувствие на домакините, които започнаха още по-масирано да атакуват.

В 32-ата минута фалцов удар по диагонала на Абало срещна левия стълб.

В 40-ата минута "орлите" сътвориха образцова контраатака по левия фланг. Ангуло проби, подаде към Абало, който предостави кълбото на Марселиньо. Бразилецът се освободи майсторски от прекия си пазач и стреля, но право в ръцете на вратаря.

В самия край на първата част Лудогорец буквално скри топката на своите гости. След многоходова атака Абало подаде към Михаил Александров. Крилото овладя на границата на пеналта и с топовен шут не остави шанс на Винисиус Баривиейра за 2:0.

Второто полувреме стартира с две опасности пред вратата на "оранжевите", в които отново дейно участие взе Абало. Първо испанецът бе изведен на отлична позиция, но си пое дълго топката и тя му бе отнета. Малко по-късно няколко сантиметра не достигнаха на испанеца да засече центриране на Михаил Александров отдясно.

Литекс успя да донесе главоболие на отбраната на "зелените" чак в 55-ата минута, когато Пламен Гълъбов бе заел най-добра позиция в наказателното поле и след центриране от корнер засече от въздуха кълбото. Ангуло обаче предотврати попадение, избивайки от голлинията.

В 63-ата минута Лудогорец изгради рядко срещана по българските терени атака, която им донесе успех. Абел Анисе изведе по дясното крило Жуниор Кайсара. Бразилецът направи две двойни подавания с Александров и в последствие подаде към Юнес Хамза, който отблизо покачи на 3:0.

В 70-ата минута Абало центрира точно към Хамза, но таранът не успя да отбележи от чиста позиция.

Литекс отговори плахо чрез удар на Армандо Ваюши, който зализа крака на футболист на домакините и топката излезе в корнер. Последва меле в наказателното поле, но след доста усилия и колективни действия домакините се справиха със сложната ситуация. Наложи се Марселиньо да чисти на посоки на сантиметри от голлинията.

В 80-ата минута Вилмар Джордан прати кълбото в мрежата, но главният рефер отсъди засада, която бе спорна.

Минутите до края на срещата преминаха на един дъх, тъй като ситуациите се редяха една след друга.

В 89-ата минута Абало изведе Вирджил Мисиджан сам срещу вратаря, но холандецът вместо да вкара, изненада феновете в Разград с удара си, който мина високо над напречната греда.

В 90-ата минута Вандерсон се възползва от прецизно центриране на Кайсара и с глава вкара за 4:0.

В даденото продължение Данило Асприля вкара почетното попадение. Фланговият играч се разписа с глава след отличен пробив и центриране на Божиков.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 4:1

1:0 Марселиньо 12
2:0 Александров 45