9 от Шалке направиха щур мач с 10 от Айнтрахт

Отборът на Шалке 04 показа борбеност, след като успя да завърши 2:2 с Айнтрахт (Франкфурт). Момчетата на Йенс Келер изоставаха в резултата с 0:2 до 24-ата минута. Попаденията за гостите реализираха Александер Майер (15) и Марко Рус (24). В края на първото полувреме обаче Ерик Максим Чупо-Мотинг от дузпа и в началото на второто Юлиан Дракслер доведоха нещата до изравняване.

И когато привържениците на "Фелтинс Арена" очакваха обрат в резултата, Кевин-Принс Боатенг (61) и голмайсторът Дракслер (71) видяха червения цвят на картона. В ситуацията с 9 души на терена, футболистите на Шалке логично намалиха атаките. В 85-ата минута червен картон получи и полузащитникът на Айнтрахт Слободан Медойевич. В крайна сметка двата състава си поделиха по точка в един интересен двубой.