На "Камп Ноу": дузпа или не? (видео)

Съдията Фернандес Борбалан е подминал цели три дузпи по време на вчерашния мач между Барселона и Атлетик Билбао, твърди съдийският анализатор на "Марка" Андухар Оливер. Две от тях е трябвало да бъдат в полза на Барса, а една - за баските. Първо в 24-ата минута Хавиер Масчерано избута Ариц Адурис в наказателното поле. В 33-ата минута вратарят на "лъвовете" Горка Ираисос си помогна непозволено с ръце срещу Мунир Ел Хадади в голямото наказателно поле и реферът реши да отсъди фаул в нападение.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса Няколко минути по-късно и капитанът Карлос Гурпеги избута с две ръце талантливия футболист на каталунците. Мунир може да се чувства ощетен и заради съмнително отменения свой гол. Вижте видеата и преценете кое е дузпа и кое не. Във видеото от Youtube може да видите всички най-интересни изяви на Ел Хадади в срещата. От 1:53 минута е първото положение за дузпа, от 2:25 е второто, а от 3:34 мин. е незачетеното попадение.