Неймар и Меси продължиха хода на Барса (видео+галерия)

Отборът на Барселона записа трета поредна победа в Примера след 2:0 над бойкия Атлетик Билбао в среща от третия кръг, играна пред 80 181 зрители на "Камп Ноу". Резервата Неймар отбеляза двата гола за успеха в 79-ата и 84-ата минута след прекрасни асистенции на Лионел Меси. "Лос кулес" създадоха немалко положения, но направиха много пропуски. Съдията Фернандес Борбалан подмина три избутвания в двете наказателни полета и не посочи нито една дузпа.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса Луис Енрике отново пусна в игра 19-годишния Мунир Ел Хадади до доказаните Лионел Меси и Педро Родригес. Мартин Монтоя замени Даниел Алвеш, а Хавиер Масчерано и Жереми Матийо си партнираха в центъра на защитата. Ернесто Валверде излезе с най-доброто в схема 4-2-3-1. Ариц Адурис беше подкрепян основно от Маркел Сусаета, Бенят Ечебария и Икер Муниаин.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса Каталунците за първи път в историята си излязоха у дома с резервни екипи в жълто и червени в чест на Деня на Каталуня, отпразнуван на 11 септември. В 63-ата секунда на срещата Клаудио Браво изби топката след хубава комбинативна атака на гостите от "Сан Мамес". В третата минута стана факт и първият удар на "блаугранас". Мунир Ел Хадади стреля фалцово над вратата. В петата Горка Ираисос спаси майсторски с крак след удар на Педро. Мунир подаде към връхлитащия Монтоя, той пусна остро топка на шестия метър от голлинията, където канарското крило засече, но насочи в обсега на вратаря.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса В десетата минута Сусаета центрира остро в наказателното поле, но Масчерано се намеси. В 19-ата Педро беше в засада, но Ел Хадади изскочи от задна позиция, финтира добре, но не намери добре топката от границата на наказателното поле и провали добра възможност. Баските играха смело, на моменти пресираха дълбоко, а на моменти организираха и продължителни акции.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса В 24-ата Масчерано поизбута Адурис в наказателното поле, но реферът остави играта да продължи. В 28-ата Андер Итураспе стреля по земя, но Браво не трепна. В 32-ата минута съдията Фернандес Борбалан отново замълча при изблъскване, но този път по-скандално, отсъждайки фаул в атака. Ираисос явно игра непозволено срещу Ел Хадади в голямото наказателно поле.

В 37-ата Иван Ракитич се пребори за топката, центрира добре, но Меси не беше точен с глава. В 38-ата Ел Хадади отново беше избутан с две ръце, този път от капитана Карлос Гурпеги.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса В края на полувремето каталунците натиснаха по-сериозно. В 41-ата Ел Хадади подаде към Меси в наказателното поле, но аржентинецът беше затворен. В 43-ата Иван Ракитич шутира силно от ждроб, но Ираисос плонжира с класа. Минута по-късно Меси центрира от аутлинията, Ел Хадади беше непокрит в малкото наказателно поле, но беше излъган от вратаря.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса В началото на втората част отново тийнейджърът с марокански произход беше в центъра на събитията. В 48-ата той получи топка в дясната част на скоростно нападение, но центрира много неточно. В 50-ата топката беше във вратата на Ираисос, но нямаше гол заради вдигнат флаг за засада. Видеоповторенията показаха, че Мунир е стъпил на линията на наказателното поле, но е леко напред с тялото, а топката е половин метър в полето.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса Според испанските журналисти Мунир ще сънува съдията Фернандес Борбалан след двете избутвания в наказателното поле и незачетения гол. Каталунците продължиха да атакуват яростно. В 53-ата Ираисос изби коварен нисък удар на Алба. В 59-ата Ел Хадади стреля с глава, но намери ръцете на вратаря. В 63-ата младокът излезе за сметка на бразилската перла Неймар. В 66-ата и Ней възнегодува от съдията, който не му даде нарушение на дъгата.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса В 69-ата Иниеста трябваше да намери Неймар в голова позиция, но пасът не беше прецизен. Усилията на домакините не бяха достатъчни за гол. В 76-ата Серхио Бускетс загуби топката и позволи опасна контра. Икер Муниаин показа техника и демараж, но Жереми Матийо се хвърли жертвено.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса В 79-ата Меси намери празно пространство в защитата на гостите и изведе брилянтно Неймар, който технично пусна топката покрай вратаря - 1:0 за "лос кулес". В 82-ата Барселона можеше да реши всичко, но опасното нападение не беше завършено. Меси потърси Неймар, който не даден точен пас към устремения сам срещу вратата Сандро Рамирес.

В 84-ата Меси навърза лявата част на баската защита, подминавайки марково Аймерик Лапорт, достигна до аутлинията и поднесе топката на дузпата, откъдето Неймар спокойно овладя и стреля в мрежата - 2:0.

Неймар и Меси продължиха хода на Барса Така Барса започна първенството с три поредни победи и без допуснат гол. Последно такова нещо в Испания направи Атлетико Мадрид през сезон 1991/92. В сряда каталунците започват хода си и в груповата фаза на Шампионската лига.